Vader: a jednak się udało! (FOTO/VIDEO)

vader 38

vader 38Nie pomogły protesty lokalnych polityków ani apele biskupa świdnickiego. Zespół Vader zagrał, tak jak planowano, w sobotę, 28 lutego w świdnickim Klubie Bolko. W tym samym czasie kilka ulic dalej w Kościele pw. św. Krzyża trwało modlitewne czuwanie w intencji uczestników koncertu.

Nie pomogły protesty lokalnych polityków ani apele biskupa świdnickiego. Zespół Vader zagrał, tak jak planowano, w sobotę, 28 lutego w świdnickim Klubie Bolko. W tym samym czasie kilka ulic dalej w Kościele pw. św. Krzyża trwało modlitewne czuwanie w intencji uczestników koncertu.

vader 38

Grupa ponad 200 fanów ciężkiego, mocnego grania zjechała do Świdnicy. Zespół Vader wystąpił w Klubie Bolko o godzinie 21.00  – A jednak się udało! – tymi słowami rozpoczął koncert Peter, wokalista Vadera. – Wielki ukłon w stronę władz miasta i Waszego wsparcia. I dobrze, bo powinniśmy żyć w kraju wolnym.

Przed koncertem po godz. 17.00 muzycy spotkali się z fanami w Empiku w Galerii Świdnickiej, gdzie chętnie rozdawali autografy i robili sobie wspólne zdjęcia.

Vader przyjechał do Świdnicy promować swoją płytę „Tibi Et Igni”, ale podczas koncertu zagrał utwory z lat 80. i 90.  – Spotykamy się z okazji reedycji naszych starych materiałów. Powspominamy – dodał wokalista.

Grupa od ponad 30 lat ma nie tylko mocną pozycję na polskiej scenie muzycznej, ale znana jest także publiczności europejskiej i amerykańskiej. Przed Vaderem jako suport zagrali In The Name of God i Oblivion. Do Świdnicy zjechali fani z całej Polski. Koncert odbył się bez żadnych incydentów.

{youtube}r98EKPH_Uoo{/youtube}

Przypomnijmy, że środowiska katolickie i prawicowe od kilku tygodni sprzeciwiały się organizacji koncertu Vadera w Świdnicy. Muzykom zarzucano propagowanie treści satanistycznych. Głos w tej sprawie zabierali między innymi duchowni, ale też były wiceprezydent Świdnicy Ireneusz Pałac, a nawet mieszkaniec Kłodzka Jerzy Motyka, który modlił się oraz sypał sól egzorcyzmowaną przed Klubem Bolko. Mimo starań oponentów Świdnicki Ośrodek Kultury uzyskał od władz miasta zielone światło na organizację koncertu. Przeciwnicy Vadera nie odpuścili i postanowili modlić się o dusze świdniczan. Na modlitewne czuwanie przyszło ponad 100 osób. Co ciekawe, msza. św. nabrała charakteru politycznego. Już od progu wejścia do kościoła namawiano wiernych, by podpisali się pod kandydaturą Andrzeja Dudy z Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta RP.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz, video Mariusz Ordyniec

{fcomment}

{gallery}galerie/150228vader{/gallery}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *