V LO/Ekonomik w finale dolnośląskim!

Po raz dziewiąty z rzędu siatkarki Zespołu Szkół Ekonomicznych/V LO w Świdnicy awansowały do czwórki najlepszych dolnośląskich drużyn ze szkół średnich. Przepustkę dało zwycięstwo w finale strefy wałbrzyskiej.

Drużyna VLO wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w składzie: górny rząd od lewej: Magdalena Kania, Alicja Januś, Katarzyna Kołtunowicz, Malwina Bober, Dominika Rutowicz, Barbara Ryba, Klaudia Kamińska, trener Wojciech Ząbek; dolny rząd od lewej: Daria Liwuś, Anna Mieczkowska, Kinga Fąfara, Nina Jasiecka, Kinga Kaszubska, Klaudia Malinowska. Na zdjęciu brakuje: Julii Sobkowicz, Oliwii Smok, Aleksandry Sypko, Kamili Gałeckiej, Zuzanny Miezgiel oraz Julii Arendarczyk.

Finał strefowy 15 stycznia odbył się w hali ZSE w Świdnicy. Świdniczanki w meczu półfinałowym pokonały I Liceum Ogólnokształcące z Kłodzka 2:1, natomiast w ścisłym finale IV Liceum Ogólnokształcące z Wałbrzycha – oparte na zawodniczkach Chełmca Wałbrzych, również w stosunku 2:1.

– Szczególnie bezpośredni mecz o awans do finału dostarczył kibicom niesamowitych wrażeń, po przegranym pierwszym secie, początek drugiego seta również nie szedł po myśli naszych uczennic, dopiero w połowie tej partii nastąpiło przełamanie i od tej pory to siatkarki ze Świdnicy zaczęły dominować. Po doprowadzeniu do remisu 1:1, w secie trzecim świdniczanki dosłownie „przejechały po rywalkach jak walec” gromiąc je 15 do 8 – opowiada trener Wojciech Ząbek.

Wcześniej uczennice V Liceum Ogólnokształcącego/ZSE ze Świdnicy przebrnęły przez rozgrywki powiatowe, zdobywając Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego oraz przez półfinał Strefy Wałbrzyskiej. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny w finale została uznana Kinga Kaszubska, grająca na pozycji libero. Finał dolnośląski odbędzie się 25 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *