Uzbierała się góra grosza

Przedszkole ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza’’ organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Była to już XXI edycja. Łącznie zebrano 38 574 jednogroszowych monet.

To niezwykła Góra w niezwykłych czasach, bo ten rok szkolny to duże wyzwanie dla nas wszystkich. – Nie było łatwo, ale my i nasze przedszkole nigdy się nie poddajemy, szczególnie kiedy chodzi o pomoc innym. Doświadczenia nauki domowej pokazały nam, jak ważny jest każdy gest życzliwości i dobroci, jeszcze żywiej uświadomiły, co znaczy wzajemna pomoc  – mówi Sandra Stępniak opiekunka przedszkolaków.

Akcja „Góra Grosza” na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń przedszkola,  ponieważ pokazuje,  Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Korzyści z uczestnictwa ,,Przedszkola Bajkowa Dolinka”  w akcji to między innymi:  efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej;  efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci czy  efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z pieczy zastępczej. Przekazane przez przedszkolaków i i ich rodziców  jednogroszowe monety to realna pomoc dla bardzo wielu dzieci. Dla niektórych to wsparcie materialne, dla tych z zaległościami w nauce – korepetycje. Dla innych – możliwość rozwijania talentu lub też dofinansowanie wychowanków na progu samodzielności. Dla całych rodzin możliwość otrzymania wsparcia w Ośrodkach Specjalistycznych „Port”. Z powodu panującej pandemii akcja została wydłużona i trwała od 26 października 2020 do 31 maja 2021. Przedszkolaki z Pszenna dzielnie przynosiły grosiki i wrzucały do puszek. Udało się podliczyć tą wielką górę grosza – w tym roku wspólnymi siłami udało się uzbierać kwotę 385,74zł! –  Wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziały w kolejnych edycjach – mówią organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *