Uwaga na oszustów

poolicja

poolicja28 maja br. nieznany mężczyzna poinformował 87-letnią mieszkankę Wałbrzycha, że jej wnuczek miał wypadek. Konieczne było przewiezienie go do wrocławskiego szpitala. Transport miał kosztować 350 zł. Taką kwotę, starsza pani przekazał posłańcowi. Okazało się, że wnuczkowi nic się nie stało, a kobieta padła ofiarą oszustwa na tzw. wnuczka.

28 maja br. nieznany mężczyzna poinformował 87-letnią mieszkankę Wałbrzycha, że jej wnuczek miał wypadek. Konieczne było przewiezienie go do wrocławskiego szpitala. Transport miał kosztować 350 zł. Taką kwotę, starsza pani przekazał posłańcowi. Okazało się, że wnuczkowi nic się nie stało, a kobieta padła ofiarą oszustwa na tzw. wnuczka.poolicja

Ofiarami oszustw podają przede wszystkim starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych. O ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań apeluje wałbrzyska policja.

– Sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i za pomocą różnych metod, wykorzystując najczęściej zaufanie i „dobre serce” tych ludzi. Bardzo często oszuści pukają do drzwi pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę czy coś do jedzenia, oferując sprzedaż artykułów przemysłowych bądź też podając się za osoby urzędowe np. listonosza, pracownika ZUS-u, siostrę PCK, pracownika NFZ, hydraulika lub przedstawiciela fundacji czy stowarzyszenia, pogotowia ratunkowego, policjanta a nawet księdza. Po podstępnym wejściu do mieszkania, wykorzystując nawet chwilową nieuwagę, okradają domowników – mówi nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *