Uważaj na oszustów!

policjaTwoja babcia, dziadek lub rodzic mieszkają sami? Uczul ich na oszustów podających się za pracowników pomocy społecznej, NFZ czy ZUS-u. Złodzieje w ciągu kilku minut mogą pozbawić oszczędności całego życia.

Twoja babcia, dziadek lub rodzic mieszkają sami? Uczul ich na oszustów podających się za pracowników pomocy społecznej, NFZ czy ZUS-u. Złodzieje w ciągu kilku minut mogą pozbawić oszczędności całego życia.policja

Najpopularniejsza jest metoda „na wnuczka”. Oszust dzwoni do starszej osoby, podając się za kogoś bliskiego i prosi o pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Następnie informuje, że po gotówkę wyśle swojego przyjaciela. W ten sposób pieniądze trafiają w ręce złodzieja.

– Ofiarami padają przede wszystkim osoby starsze mieszkające samotnie – tłumaczy Joanna Żygłowicz, oficer prasowy wałbrzyskiej Komendy Policji – Szczególnie niebezpieczni są oszuści podający się za policjanta, elektryka czy pracownika ZUS-u – dodaje Żygłowicz. W klubach seniora odbywają się spotkania przestrzegające przed takimi złodziejami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *