Utrudnienia w ruchu przy ul. Komunardów

W poniedziałek, 21 marca rozpoczną się prace instalacyjne na ul. Komunardów, na odcinku od ul. Muzealnej do przejazdu kolejowego. Inwestorem zadania związanego z wymianą sieci wodociągowej jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

20160314_172810

20160314_172344

Metoda, którą będą wykonywane roboty wymaga wykonania wykopów i przeciągnięcia między nimi nowych, polietylenowych rur wodociągowych, które zastąpią stare żeliwne. Spowoduje to miejscowe zawężenia jezdni, nawet do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku oraz eliminację parkowania na ulicy Komunardów. Prace instalacyjne powinny zostać zrealizowane w ciągu jednego miesiąca.

Następnie na tym odcinku drogi rozpoczną się prace drogowe związane z wymianą warstwy ścieralnej oraz budową wyspy segregacyjnej w obszarze skrzyżowania ul. Komunardów i ul. Żeromskiego, co spowoduje zmianę lokalizacji przejść dla pieszych. Przeprowadzona zostanie także poprawa systemu odwodnienia i oświetlenia tego odcinka drogi. Prace drogowe realizowane będą przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów i potrwają około czterech tygodni.

Koszt zadania to 309 tysięcy złotych, w tym 75 tysięcy złotych zapłaci Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

info UM Ś-ca, foto (bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *