Utrudnienia w centrum Świdnicy

Prace przy budowie kolejnych odcinków magistrali, dzięki której do nowych odbiorców popłynie ciepło systemowe postępują zgodnie z planem mimo ciężkich warunków atmosferycznych. W najbliższych dniach wiązać się to będzie z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu drogowego.

W czwartek 9 sierpnia, ciepłociąg przejdzie na lewą stronę ul. Siostrzanej. W związku z tym, wyłączona zostanie możliwość parkowania od strony budynku spółdzielczego na wyznaczonych miejscach parkingowych od przejścia pod budynkiem w kierunku ul. Franciszkańskiej.
Utrudniony będzie dostęp na teren podwórka posesji Rynek 1, ale wykonany zostanie tymczasowy przejazd chodnikiem przy nieużytkowanej bramie zaplecza byłej siedziby banku.
Od poniedziałku wykop ma wejść w najwęższy odcinek ul. Franciszkańskiej, i zajdzie konieczność zamknięcia tej ulicy dla ruchu samochodów. Zakaz nie będzie dotyczył pojazdów mieszkańców, którzy będą mogli dojechać do bramy nr 4 i na odcinku do i od ul. Bohaterów Getta będą mogli poruszać się w dwóch kierunkach.
Również od poniedziałku rozpoczną się wykopy na ul. Franciszkańskiej, po jej lewej stronie jednocześnie w kierunku biblioteki oraz Rynku.

– Siłą rzeczy nie będzie możliwości parkowania, a dokładny odcinek wyznaczą stosowne znaki drogowe. Prace budowlane w tym rejonie potrwają około 8 dni i prawdopodobnie po tym czasie ciepłociąg przejdzie na drugą stronę ul. Franciszkańskiej co będzie skutkowało całkowitym zamknięciem przejazdu ul. Franciszkańską. Kiedy dokładnie to nastąpi i ile potrwa poinformujemy w następnym komunikacie – informuje rzecznik MZEC i dodaje: – Gorąco prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe, zwłaszcza dotyczące parkowania i postoju – pozostawiony nawet na przysłowiowe pięć minut samochód może bardzo skutecznie zdezorganizować pracę i opóźnić jej finał. W imieniu pracującego na zlecenie miejskiego dostawcy ciepła systemowego wykonawcy, zapewniamy, że zrobimy wszystko, by utrudnienia były jak najmniejsze i skończyły się szybciej, niż zaplanowano.

(MZEC)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *