Usłyszeli 22 zarzuty!

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże. Sprawcy dostawali się do altan i piwnic skąd zabierali elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe.

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże. Sprawcy dostawali się do altan i piwnic skąd zabierali elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe.

 

Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże. Zatrzymani to 24-letni mieszkaniec Strzegomia oraz 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Policjanci na bazie zgromadzonych materiałów i dowodów w sprawie ustalili, że mężczyźni działali wspólnie i na swoim koncie mają co najmniej 22 przestępstwa przeciwko mieniu. Rejonem działania przestępców były przede wszystkim ogródki działkowe znajdujące się na ul. Malinowej oraz Promenada, jak również piwnice w okolicach centrum. Sprawcy w okresie od kwietnia br. włamywali się i wynosili wszystko co można było spieniężyć m.in. elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe, które później sprzedawali w lombardach, a pieniądze przeznaczali na bieżące wydatki – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy KPP Świdnica.

Obecnie policjanci w sprawie prowadza dalsze czynności i ustalają czy mężczyźni na swoim koncie maja jeszcze inne przestępstwa o tym charakterze.  O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za czyny których się dopuścili grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogrodów działkowych. Niecodzienne zachowanie nieproszonych gości może wskazywać na ich nieuczciwe zamiary. Każda informacja przekazana policji może przyczynić się do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Pamiętajmy także, aby podczas prac w ogrodzie, zamykać altanę i nie przechowywać wewnątrz cennych przedmiotów, dokumentów oraz gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *