Urzędnicza krew [FOTO]

DSC03582

DSC03582W nietypowym jak dotąd miejscu, bo w Urzędzie Stanu Cywilnego, w sali narad, odbywa się zbiórka krwi. W akcji licznie biorą udział pracownicy Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Świdnicy, ale włączyć się w nią może każdy.

W nietypowym jak dotąd miejscu, bo w Urzędzie Stanu Cywilnego, w sali narad, odbywa się zbiórka krwi. W akcji licznie biorą udział pracownicy Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Świdnicy, ale włączyć się w nią może każdy.

DSC03582

Pobór trwa od godz. 10.00, ale na chętnych do dzielenia się życiodajnym płynem pielęgniarki czekają nawet do 15.00.

Podczas zbiórki organizowanej na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, szczególne wyróżnienie przyjął Tomasz Jaworski, pracujący w świdnickim magistracie od 12 lat. Urzędnik departamentu infrastruktury przyjął z rąk zastępców prezydenta Marka Suwalskiego i Szymona Chojnowskiego odznaczenie PCK Zasłużony Honorowy Dawca Krwi. Pan Tomasz przez 17 lat oddał 18 litrów krwi.

O tym ilu chętnych oddało swoją krew przeczytasz w poniedziałek w „Wiadomościach Świdnickich”.

***

Zapraszamy także do dzielenia się życiodajnym płynem w każdy czwartek w przychodni Medyk przy ul. Gdyńskiej 25a, I piętro w godzinach od 8.30 do 13.00 oraz codziennie do wałbrzyskiego RCKiK przy ul. Bolesława Chrobrego 31.

Odbywają się też akcje poboru krwi wyjazdowe, których terminy i miejsca można znaleźć na stronie internetowej www.rckik.walbrzych.pl.

MM

{fcomment}

{gallery}galerie/150505krew{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *