Urodziny „Słoneczka” (FOTO)

foto 23

foto 23Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy ma już 33 lata. Urodziny tuż przed powitaniem kalendarzowej wiosny świętowano dzisiaj, 20 marca.

Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy ma już 33 lata. Urodziny tuż przed powitaniem kalendarzowej wiosny świętowano dzisiaj, 20 marca.

foto 23

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się hymnem przedszkola odśpiewanym z należytą powagą przez wszystkie dzieci. Urodzinowym prezentem przedszkolaków były występy. – W tym roku grupa II z przedszkola przygotowała przedstawienie „Calineczka”, a występ uświetniły wszystkie przedszkolaki. W sumie prawie 100 osób tańczyło i grało na instrumentach  – informuje Violetta Wiercińska, pedagog specjalny. – Dzieci prezentowały się imponująco, miały piękne kolorowe stroje i ciekawe układy choreograficzne.

Warto zaznaczyć, że w przygotowanie strojów zaangażowali się również rodzice, a w szczególności pani Anna Rejowska, mama Alicji  – dziewczynki z grupy II, która wcieliła się w tytułową rolę „Calineczki”.

Poza występami dzieci, atrakcją były odwiedziny zaproszonych gości. Ze słodyczami do przedszkola przybyli: Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy oraz Tadeusz Niedzielski, dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. – Odwiedzili nas również absolwenci przedszkola: uczniowie SP nr 1 i SP nr 4 w Świdnicy – dodaje pani pedagog.

Tego dnia przedszkolaków nie opuszczał słoneczny nastrój. Placówka była wystrojona balonami i wiosennymi dekoracjami.

Na koniec od dyrektor przedszkola Małgorzaty Anklewicz wszystkie dzieci otrzymały urodzinowe prezenty w postaci słonecznych baloników oraz wiatraczków. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150320sloneczko{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *