Uratuj siebie, innych i prawo jazdy

wypadek 03

Eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących to główny cel działań policyjnych pn. „Trzeźwy poranek”. Akcji prowadzonej cyklicznie nie tylko na drogach powiatu świdnickiego, ale i innych na terenie aglomeracji.

wypadek 03Zdjęcie ilustracyjne

Zagrożenie powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego jest ogromnym wyzwaniem dla policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze na terenie województwa dolnośląskiego przeprowadzają cyklicznie wzmożone działania pn „Trzeżwy poranek”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu i eliminowania takich kierowców z ruchu. W celu uniknięcia problemów i zatrzymania prawa jazdy przed ruszeniem w drogę można przebadać się na osobistym alkomacie. Przykładem może być Alco Pro X 5 dostępny w sklepie SpyOptic, który pozwoli uniknąć porannego stresu i zastanawiania się czy już możesz bezpiecznie prowadzić samochód. Dzięki niemu zaoszczędzisz na mandacie oraz unikniesz poważnych konsekwencji prawnych. – To idealne narzędzie do sprawdzenia trzeźwości osoby, która będzie nas wiozła. Pracodawca za pomocą urządzenia może upewnić się, że pracownik nie spożywał alkoholu i bezpiecznie może rozpocząć pracę – podkreślają pracownicy SpyOptic.

Przypomnijmy: Osobie, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

artykuł sponsorowany