UM Świdnica z nowym rzecznikiem

Magdalena Dzwonkowska1

Magdalena Dzwonkowska1Magdalena Dzwonkowska wygrała ogłoszony przez Urząd Miasta w Świdnicy konkurs na stanowisko rzecznika prasowego magistratu. Nowa rzeczniczka pracowała na tym stanowisku w latach 2000-2003 za czasów prezydenta Adama Markiewicza i krótko, Wojciecha Murdzka.

 

Magdalena Dzwonkowska wygrała ogłoszony przez Urząd Miasta w Świdnicy konkurs na stanowisko rzecznika prasowego magistratu. Nowa rzeczniczka pracowała na tym stanowisku w latach 2000-2003 za czasów prezydenta Adama Markiewicza i krótko, Wojciecha Murdzka.

Magdalena Dzwonkowska od 1 kwietnia zastąpi Ewę Dryhusz, która była rzecznikiem świdnickiego magistratu od początku roku. Odpowiadać będzie za politykę informacyjną urzędu, prowadzenie i aktualizację strony internetowej Miasta, przygotowywanie i prowadzenie konferencji prasowych, oraz współpracę z innymi jednostkami w zakresie komunikacji, redagowania komunikatów, ogłoszeń prasowych i innych artykułów dotyczących działalności samorządu we wszystkich kanałach komunikacji.Magdalena Dzwonkowska1

Na ogłoszony konkurs wpłynęło osiem ofert. Wszyscy kandydaci spełniali wymagania formalne i zostali zaproszenie do I etapu rekrutacji – z zaproszenia skorzystało pięciu kandydatów. Posiedzenie komisji konkursowej – w składzie: Szymon Chojnowski, Zofia Jakubiak, Joanna Salus-Komorowska i Maciej Rataj, odbyło się 12 marca. Po części pisemnej wszyscy zostali zakwalifikowani do II etapu – rozmowy kwalifikacyjnej.

– Pani Magdalena Dzwonkowska otrzymała najwyższą ocenę podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów i zagadnień z zakresu samorządu gminnego, prawa prasowego, postępowania administracyjnego Komisja zarekomendowała jej kandydaturę na stanowisko rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Świdnicy, a rekomendację tę przyjęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska– mówi przewodniczący komisji konkursowej Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Magdalena Dzwonkowska posiada merytoryczne i zawodowe przygotowanie do pracy na stanowisku rzecznika prasowego. Pełniła już tę funkcję w świdnickim magistracie w latach 2000 – 2003, następnie pracowała w referacie Gospodarki Mieszkaniowej, później w Referacie Geodezji i Gospodarki Gruntami.  Funkcję rzecznika obejmie 1 kwietnia 2015 roku.

Ukończyła Uniwersytet Wrocławski Wydział Nauk Społecznych, otrzymując dyplom magistra nauk politycznych. Na Uniwersytecie Ekonomicznym ukończyła też studia podyplomowe w zakresie Praktyki Zarządzania Projektami Unijnymi.

Praca w samorządzie nie jest mi obca, przez 16 lat doskonale poznałam zagadnienia z różnych dziedzin samorządu i myślę, że to jest moim dużym atutem. Pragnę pracować dla społeczności lokalnej swojego rodzinnego miasta Świdnicy. Chcę współtworzyć pozytywny wizerunek zarówno Prezydenta Miasta, jak też poszczególnych jego pracowników. Chcę stworzyć taką politykę informacyjną, aby Urząd Miejski w Świdnicy stał się wizytówką dla innych instytucji i urzędów. Mam w głowie mnóstwo pomysłów i rozwiązań, które wzmocnią przepływ informacji oraz zwiększą partycypacje mieszkańców w zakresie wyrażania ich opinii – mówi nowa rzeczniczka.

(ram)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *