Ulica Sowińskiego po remoncie

Zakończyła się budowa drogi gminnej, dojazdowej przy ul. Józefa Longina Sowińskiego w Świdnicy. W wyniku realizacji zadania Powstała jezdnia o szerokości 5 metrów, jednostronny chodnik oraz zatoki postojowe na 29 miejsc. Dla mieszkańców Słotwiny droga ta stanowi wygodne połączenie komunikacyjne z Osiedlem Młodych.

Dodatkowo wykonano również warstwę  stabilizacji pod konstrukcją jezdni i zatoki parkingowej. Rozwiązanie to było konieczne z uwagi na występowanie gruntów wysadzinowych – czyli podłoża podatnego na wypychanie się w górę podczas zamarzania wód gruntowych, co potwierdzone zostało opinią geotechniczną. – Niedługo przystąpimy do przebudowy kolejnej z dróg gruntowych, czyli ulicy Chłopskiej. Następne zadania w tym zakresie na pewno znajdą się w planach inwestycyjnych miasta – mówiprezydent Świdnicy.

Od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacz ulicy Kątnej i Franciszka Jarzyny, sięgacz ulicy Świętojańskiej, ulicę Deszczową, a także sięgacz ulic Leśnej i Brata Alberta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *