Ukradli „orkiestrową” puszkę

apol1

apol18 stycznia funkcjonariusze Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24-lat. Obaj mężczyźni podejrzewani byli o kradzież puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

8 stycznia funkcjonariusze Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24-lat. Obaj mężczyźni podejrzewani byli o kradzież puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.apol1

W niedzielę do idących ul. Solicką w Szczawnie Zdrój, dwóch wolontariuszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podjechał samochód. Pasażer powiedział, że chce wrzucić do puszki datek. Gdy dziewczyna podeszła do samochodu, mężczyzna wyrwał jej z ręki puszkę i samochód szybko odjechał. Wolontariuszki zachowały przytomność umysłu. Zapamiętały numer rejestracyjny samochodu i o całym zdarzeniu zawiadomiły policję.
Policjanci z wałbrzyskiej „piątki” natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawców. Ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24-lat. Obaj przyznali się do kradzieży puszki z zawartości około 350zł. i wskazali miejsce, gdzie ją wyrzucili.
O dalszych losach obu mężczyzn zadecyduje Sąd. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *