Ukradł piwo, groził nożem

Policjanci świdnickiej komendy doprowadzili do sądu mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 37-latek ukradł piwo, a później groził nożem. Znieważył też funkcjonariuszy.

fot. archiwum redakcji, ilustracyjne

Do przestępstwa doszło w piątek 13 października w godzinach wieczornych. – Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Jak ustalono, 37-letni mężczyzna, po przyjściu do sklepu zabrał z półki trzy puszki piwa i nie płacąc chciał go opuścić. Gdy ochroniarz zwrócił mężczyźnie uwagę ten w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego alkoholu bezpośrednio po dokonaniu kradzieży posługując się nożem do tapet, użył przemocy wobec niego i jeszcze innego pracownika sklepu – relacjonuje specjalista Wydziału Prewencji nadkom. Robert Topolski.

37 letni mieszkaniec Świebodzic został zatrzymany. W trakcie prowadzonych czynności znieważył dodatkowo interweniujących funkcjonariuszy.

Mężczyzna został doprowadzony do świdnickiej prokuratury, gdzie usłyszał m.in. zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej, gróźb oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 37- latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież rozbójniczą grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

oprac. (BFG)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *