Ukradł BMW, wpadł na kradzieży paliwa

policjazatrzymanie

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież samochodu marki BMW. Na trop złodzieja funkcjonariusze wpadli po tym, jak próbował ukraść paliwo na jednej ze stacji paliw.

policjazatrzymanie
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Świdnicy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie kradzieży samochodu marki BMW. Do kradzieży tego samochodu doszło w nocy z 22 na 23 listopada ubiegłego roku. – Mężczyzna w Świdnicy był zainteresowany kupnem konkretnego samochodu. – Przyjechał z gotowym planem, miał ze sobą kluczyk od auta tej samej marki – mówi podkom. Agata Oleśkiewicz i dodaje – Oglądając samochód wystawiony do sprzedaży, podmienił kluczyki. Kilka godzin później wrócił w miejsce, gdzie zaparkowany był pojazd i bez problemu odjechał autem, nie wzbudzając niczyich podejrzeń.

Na trop mężczyzny policjanci wpadli po tym, jak próbował dokonać kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw.

Podczas  przeszukania garażu należącego do 24-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli tablicę rejestracyjną, liczne elementy karoserii i wnętrza oraz podzespoły elektroniczne skradzionego pojazdu – mówi podkom. Agata Oleśkiewicz

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu i przyznał się do winy. Teraz za swój czyn odpowie przez sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *