Ukradł dwa obrazy

policja1

policjaByły urzędnik krakowskiego magistratu został oskarżony o kradzież z urzędu dwóch obrazów. Aby to ukryć, mężczyzna sporządził ich kopie. Oryginały sprzedał na aukcji w internecie – poinformowała krakowska prokuratura.

Były urzędnik krakowskiego magistratu został oskarżony o kradzież z urzędu dwóch obrazów. Aby to ukryć, mężczyzna sporządził ich kopie. Oryginały sprzedał na aukcji w internecie – poinformowała krakowska prokuratura. policja1

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  Z ustaleń prokuratury wynika, że 28-letni były już urzędnik krakowskiego magistratu Marcin W. ukradł z pokoju, w którym pracował, dwa olejne obrazy autorstwa obecnego rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Adama Wsiołkowskiego. Warte ok. 20 tys. zł obrazy sprzedał na aukcji internetowej za 1850 zł. Aby ukryć kradzież, przyniósł do pracy dwa płótna o wymiarach 70 na 70 cm i kolorowymi markerami wykonał kopie obrazów. Nakleił też na nie oryginalne naklejki inwentaryzacyjne. Oszustwo wykryto podczas inwentaryzacji w listopadzie ub. roku.W śledztwie, legitymujący się wyższym wykształceniem mieszkaniec Krakowa przyznał się do kradzieży, podał także jej okoliczności. Obrazy odzyskano. Od końca listopada Marcin W. nie jest już pracownikiem Urzędu Miasta Krakowa.

interia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *