Ufoludki? Kosmici? Ktosie? Nie, to dzieciaki w kosmosie!

Za nami Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy pod hasłem „Spotkanie w kosmosie”.

Oświata SP 105 (1) Oświata SP 105 (2) Oświata SP 105 (3)

Pomimo niesprzyjającej pogody, 16 lutego do szkoły licznie przybyli mali goście wraz ze swoimi opiekunami i mieli oni okazję przenieść się w przestrzeń kosmiczną, którą wyczarowali dla nich uczniowie i nauczyciele naszej placówki.

Taki dzień jest niepowtarzalną okazją do tego, aby dokładnie poznać szkołę – zajrzeć do każdej klasy, skorzystać z porad szkolnego logopedy, pedagoga i psychologa. Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele wyczerpująco odpowiadali na pytania rodziców, dotyczące bazy dydaktycznej oraz oferty edukacyjnej szkoły.

W tym czasie dzieci brały udział m. in. w zajęciach plastycznych, konstrukcyjnych i muzyczno-ruchowych, warsztatach teatralnych, a także korzystały z tablic multimedialnych. Ponadto oglądały makiety i prezentacje związane z Układem Słonecznym, rozwiązywały quiz wiedzy o kosmosie oraz miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w rakiecie kosmicznej.

Nie zabrakło też pysznych ciast przygotowanych przez rodziców uczniów.

Miłym akcentem, który kończył zwiedzanie szkoły była zamiana punktów zebranych na kartach startowych na upominek… oczywiście rakietę kosmiczną. Mali goście opuszczali szkołę pełni wrażeń i obiecywali, że wrócą niedługo.

(SP 105)

DRZWI OTWARTE  I PIĘTRO 16.02.2016 (8) DRZWI OTWARTE  I PIĘTRO 16.02.2016 (40) DRZWI OTWARTE  I PIĘTRO 16.02.2016 (45) DRZWI OTWARTE PARTER 16.02.2016 (31)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *