Udany start naszej załogi (FOTO)

Za nami 33 edycja Kryterium Kamionki. Odcinek świetnie znany zawodnikom jak i kibicom z niedawno rozgrywanego Rajdu Świdnickiego-Krause jak zawsze przyciągnął duże grono zawodników, także ze Świdnicy.

 

Za nami 33 edycja Kryterium Kamionki. Odcinek świetnie znany zawodnikom jak i kibicom z niedawno rozgrywanego Rajdu Świdnickiego-Krause jak zawsze przyciągnął duże grono zawodników, także ze Świdnicy.

 

Kierowcy ścigali się 9 maja. Próba skrócona do przełęczy liczyła 6,7 km i składała się z trzech podjazdów na czas. Do zawodów przystąpiło ok 65 załóg. Niestety, nie każdemu dane było ukończenie tej imprezy. Drobne awarie czy też wizyty poza drogą to chleb powszedni tej dyscypliny sportu.
Nie zabrakło zawodników ze Świdnica Rally. Na trzecim stopniu podium w bardzo mocno obsadzonej klasie IV stanął jadący peugeotem 106 Mateusz Durlik pilotowany przez Sebastiana Płotnickiego. W klasie II czwarte miejsce zajęli Krzysztof Trybus/Daniel Trybus we fiacie cinquecento.
Załoga, której patronują „Wiadomości Świdnickie” – Patryk Jarzyna/ Patrycja Krawczyk pojechała fiatem seicento. Broniący tytułu mistrza Gór Sowich z 2014 roku świdniczanin po dość nieudanym początku sezonu wygrał klasę II i tym samym przerwał złą passę, notując przy okazji rekord przejazdu na tej trasie w dotychczasowych swoich startach.

– Po dość pechowym początku sezonu w końcu dotarliśmy na metę bez większych przygód co zaowocowało końcowym super wynikiem. Pierwsze miejsce w klasie II po zaciętej walce z powracającą na trasy rajdowe załogą R. Sokólski/D.Sokólski było nie lada wyzwaniem. Zaprocentowało to nie tylko wygraną o 2,72 sek, ale i moim rekordem przejazdu na tej trasie z wynikiem 3.58,27. Zasiadająca na miejscu pilota Patrycja Krawczyk pod nieobecność Kingi Sładczyk spisała się wyśmienicie, przyczyniając się do końcowego wyniku. Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów bez których jak zawsze wspominam nasze starty nie byłyby możliwe. Przede wszystkim chcieliśmy podziękować firmie CAR-STAL Grzegorza Stróżyka oraz Auto Serwis Tomasza Łukasika i Maćka Lorensa z Makowic za odbudowa uszkodzonego auta po Rajdzie Świdnickim i wyśmienite przygotowanie go do tej imprezy! Silnik w aucie pracuje na oleju CFS 5W40 NT, a skrzynia CRX 75W90 NT dzięki Millers Oils Polska – podsumowuje start Patryk Jarzyna.

{gallery}galerie/150515jarzyna{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *