Udany debiut świdnickiego kierowcy (FOTO)

Na Torze Poznań odbyła się pierwsza runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, oraz Mistrzostw Polski Hour Race – cyklu godzinnych wyścigów, w których bierze udział świdniczanin Damian Lempart.

lempart1

Zawody odbyły się od 5 do 7 maja. W piątek odbyły się kwalifikacje do wyścigu, w których Damian jadąc wraz ze swoim zmiennikiem – Miłoszem Matuszykiem musiał zmagać się z awarią samochodu tracąc na tym duży zakres mocy, czego efektem było jedno z ostatnich miejsc do wyścigu zasadniczego. W sobotę do wyścigu pierwszy wystartował Miłosz, a Damian miał czekać na swoją kolej po połowie dystansu i walczyć o jak najlepszy rezultat do minięcia flagi z szachownicą.

Tego weekendu nigdy w życiu nie zapomnę. Wkład pracy, czasu i poświęcenia, jaki cały zespół włożył, aby wystartować w tej rundzie i ją ukończyć jest po prostu nie do opisania. Z racji braku czasu nie mieliśmy możliwości przetestowania naszego samochodu i sprawdzenia, czy wszystko jest z nim OK. Mimo tego chcieliśmy jechać, zdobyć doświadczenie i ukończyć te zawody. Pomimo wielu przygód i zdarzeń u nas i dookoła nas, jak np. kolizja dwóch samochodów pod koniec wyścigu, tuż przed moim nosem, czy awaria prawej tylnej opony udało się pomyślnie ukończyć wyścig, a dzięki naszemu szczęściu – jakimś cudem zdobyć podium w klasie w naszym debiucie! Na następne zawody będziemy mieli nieporównywalnie lepiej przygotowane auto, więc osobiście będę starać się o jeszcze lepszy rezultat, mając już pewne doświadczenie i odpowiedni sprzęt, który na to może mi pozwolić! Cały nasz zespół, wraz z naszym szefem – Michałem Matuszykiem wykonał kawał dobrej roboty, więc pozostaje nic innego, jak tylko się cieszyć metą, sukcesem, ale nie zapominać o dalszej pracy przed następną eliminacją! Chciałbym na sam koniec podziękować za zaufanie we mnie Michałowi Matuszykowi za umożliwienie mi startu w swoim zespole bez jakiegokolwiek doświadczenia, oraz Fundacjom: „Jolanty i Leszka Czarneckich” i „im. Lesława A. Pagi” za to, że wspierają i popierają moją pasję, jaką są samochody i wyścigi samochodowe! – opowiada Damian Lempart.

Damian jechał wraz z Miłoszem Matuszykiem, reprezentując barwy zespołu MMM Racing. Kierowcy jechali za kierownicą BMW E36 318is. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w klasie do 2000cm sześciennych w swoim pierwszym wyścigu w życiu. Następna runda Mistrzostw Polski Hour Race odbędzie się od 3 do 5 czerwca, również na Torze Poznań. Przygotowania i relacje z najbliższych treningów oraz zawodów młodego Świdniczanina można śledzić na jego oficjalnej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/lempartracing/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *