Udane „Święto Pieczonego Ziemniaka” (FOTO)

Po raz kolejny Gimnazjum nr 3 i radny Jan Jaśkowiak zaprosili świdniczan na Święto Pieczonego Ziemniaka. Tytułowy ziemniak stał się pretekstem do przygotowania wielu atrakcji.

20161001_133002

Gimnazjum, jak na szkołę sportową przystało, zadbało o konkurencje sportowe i nie tylko. Każdy mógł sprawdzić umiejętności, a to tańcząc zumbę, śpiewając karaoke, wykonując zadania pod opieką instruktorów ze „Szkoły Walki Drwala” czy też rywalizując ze szkolną drużyną piłki siatkowej lub w konkursie rzutów karnych, a także kibicować zawodnikom podczas meczów pokazowych piłki siatkowej . Inni mogli podziwiać występy szkolnej grupy wokalnej, wokalistów z „Akademii Rozwoju Talentów”, pokazy świdnickich strażaków i motocyklistów z Grupy „Rider Świdnica”. Dla wielbicieli zwierząt i osób chcących pochwalić się swoimi pupilami przygotowano pokaz psich i kocich piękności. Każdy zainteresowany mógł też zbadać swój stan zdrowia na stanowisku Caritasu czy sprawdzić swe umiejętności podczas udzielania pierwszej pomocy. Dla osób propagujących zdrowy styl życia przygotowano stoisko ze zdrową żywnością. Organizatorzy przyłączyli się również do akcji charytatywnej na rzecz chorego Michała Szalińskiego. Atrakcji było wiele. Dla najmłodszych świdniczan były dmuchane zamki, loteria fantowa, kącik czytelniczy, gry i zabawy. Na koniec organizatorzy przygotowali dodatkowe losowanie w loterii fantowej, której główną nagrodą, obok dużej liczby nagród sponsorowanych, był telefon komórkowy.

Organizatorzy bardzo dziękują świdnickim firmom i organizacjom, które wsparły festyn nagrodami rzeczowymi i pomogły przy jego organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *