Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy

W dniu 23 listopada 2018 r. uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy  mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.

Wydarzenie to było jednym z ośmiu w kraju i odbyło się w Hali Sportowej Atol w Oleśnicy. Głównym organizatorem tego sportowego spotkania była Dolnośląska Federacja Sportu oraz Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy, który we współpracy z AWF Warszawa realizuje badania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.

Co kryje się pod nazwą SKSonTour? 

To cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Jest to jednocześnie projekt mający na celu identyfikację talentów sportowych i promujący Program Szkolny Klub Sportowy oraz integrację jego uczestników. Głównym założeniem SKSonTour była realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznali nowe formy aktywności oraz byli poddani testom sprawności fizycznej. A były to m. in.: wioślarstwo, skok w dal + platforma dynamoteryczna, zwis na drążku, bieg wahadłowy, test gibkości + pomiary antropometryczne, warsztaty z pierwszej pomocy, deskorolka,  speed-ball, stacja z  mistrzem, refleksomierz a na koniec  fotobudka  i zdjęcia w nietypowych przebraniach. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy sportu, Rafał Omelko – polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz na 400 metrów przez płotki. W 2018 biegł na drugiej zmianie polskiej sztafety 4×400 metrów, która triumfowała w halowych mistrzostwach świata i ustanowiła wynikiem 3:01,77 halowy rekord świata w tej konkurencji oraz Łukasz Krawczuk – sprinter. Uczniowie mieli również okazję spotkać się z niepełnosprawnym sportowcem, parakolarzem, Rafałem Mikołajczykiem – zdobywcą Pucharu Europy, Mistrzem Polski. Nie brakowało sportowych atrakcji, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *