Uczeń I LO w finale Olimpiady Filozoficznej

foto OF - Bartek Wróbel i R KaśkówUczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Bartek Wróbel jedzie do Warszawy na etap centralny XXVII Olimpiady Filozoficznej.

Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Bartek Wróbel jedzie do Warszawy na etap centralny XXVII Olimpiady Filozoficznej.

foto OF - Bartek Wróbel i R Kaśków

25 kwietnia odbędzie się w Warszawie finał XXVII Olimpiady Filozoficznej. Weźmie w nich udział 135 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym – 7 z Dolnego Śląska. Wśród nich będzie Bartek Wróbel, uczeń klasy III d z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Droga Bartka do etapu centralnego – na sam szczyt Olimpiady była długa i okupiona ciężką pracą. Jej początkiem było napisanie eseju filozoficznego na temat: Czy sztuka jest bezinteresowna? Potem na etapie okręgowym Bartek rozwiązał trudny test wiedzy filozoficznej oraz napisał wysoko oceniony esej filozoficzny na temat: Czy prawda jest tym, co nadaje sztuce wartość?

W Warszawie na etapie centralnym Bartek najpierw przedstawi „obronę” swojej pracy na temat bezinteresowności sztuki (coś na kształt obrony pracy magisterskiej), a następnie będzie odpowiadał na pytania komisji złożonej z filozofów Uniwersytetu Warszawskiego.

Opiekunem Bartka Wróbla jest nauczyciel „Kasprowicza” – Robert Kaśków.

Mocno trzymamy kciuki!

(I LO), oprac. bfg

Foto: Jarosław Moczulski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *