Uczcili patrona szkoły

Dzień Patrona zobowiązuje. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy dołożyła wszelkich starań, by to wydarzenie zapadło każdemu uczniowi w pamięć.

Mimo że 23 dzień marca był wolny od zajęć dydaktycznych, uczniowie licznie przybyli do szkoły, by pokazać ze swojej strony patriotyzm, że ten dzień nie jest im obojętny, a mowa o dniu patrona naszej szkoły, którym jest Tadeusz Kościuszko – tłumaczy Anna Sochocka, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy.

W dniach poprzedzających święto, w klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat: „Kim był Tadeusz Kościuszko i dlaczego został wybrany na patrona naszej szkoły?”.

Przypominaliśmy słowa hymnu szkolnego. Zadaniem każdej klasy O – III było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu wg własnego pomysłu (malowanki, portrety). W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na hali sportowej, aby razem uczcić pamięć naszego patrona – dodaje nauczycielka.

Zorganizowano również Turniej Sportowy „O szablę Kościuszki”. Komisja czuwała nad właściwą punktacją każdej drużyny i w tym roku na podium stanęli i zdobyli szable klasy: I c, II a, III c, IV i V.

Z kolei klasy starsze brały udział w konkursie na najlepsze wykonanie hymnu szkolnego. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z 4c, drugie – z 4e, a trzecie – z 4a.

Klasy IV – VII również brały udział w konkurencjach sportowych i tu były drużyny mieszane oraz w Quizie wiedzy o Kościuszce.

To był udany dzień, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi – uważają pedagodzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *