Uciekli oskarżeni w sprawie korupcji wyborczej?

sad1

sad1Na ostatniej rozprawie nie pojawiło się aż czterech z sześciu oskarżonych. Trzech z nich prawdopodobnie wyjechało za granicę. Teraz trzeba ich znaleźć, a proces jest odroczony na kolejne miesiące.

Na ostatniej rozprawie nie pojawiło się aż czterech z sześciu oskarżonych. Trzech z nich prawdopodobnie wyjechało za granicę. Teraz trzeba ich znaleźć, a proces jest odroczony na kolejne miesiące.sad

Ten proces coś się nie może zacząć. Pierwsza rozprawa zakończyła się fiaskiem, gdy adwokat Stefanosa E. złożył wniosek o przeniesienie sprawy do innego sądu w kraju. Kilka miesięcy trwało rozpatrywanie wniosku, na który ostatecznie zgody nie było. W poniedziałek sprawa ruszyła, jednak zakończyła się zaledwie po kilkunastu minutach.

Do sądu przyszli tylko były radny Platformy Obywatelskiej Stefanos E. oraz Mirosław P. Prokuratura zarzuca im kupowanie głosów podczas wyborów w 2010 roku. Ponadto w akcie oskarżenia, Stefan E. jest wymieniany jako osoba, która kierowała całym przedsięwzięciem. Obaj nie przyznają się do winny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *