Tysiące dla Mai (FOTO)

kabaret 02

kabaret 02Ponad osiemnaście tysięcy złotych udało się zebrać na rehabilitację i leczenie Mai Tyczyno dzięki charytatywnym wydarzeniom zorganizowanym w Świdnicy. W sobotę, 7 lutego w Hotelu Piast Roman odbył się bal, a dzień później, 8 stycznia w Teatrze Miejskim wystąpił Kabaret SMILE. Sala teatralna wypełniona była po brzegi, co dowodzi, że świdniczanie nie tylko lubią się bawić i śmiać, ale i pomagać.

Ponad osiemnaście tysięcy złotych udało się zebrać na rehabilitację i leczenie Mai Tyczyno dzięki charytatywnym wydarzeniom zorganizowanym w Świdnicy. W sobotę, 7 lutego w Hotelu Piast Roman odbył się bal, a dzień później, 8 stycznia w Teatrze Miejskim wystąpił Kabaret SMILE. Sala teatralna wypełniona była po brzegi, co dowodzi, że świdniczanie nie tylko lubią się bawić i śmiać, ale i pomagać.

kabaret 02

Kabaret SMILE podbił serca świdniczan. Były owacje na stojąco, gratulacje, a w zamian skecze na bis. – Rewelacyjny występ. Publiczność bawiła się znakomicie. Goście wypełnili świdnicki teatr do ostatniego krzesła. Bilety rozeszły się w dwadzieścia godzin! – informuje Małgorzata Tyczyno, mama Mai.  – Dzięki Państwu udało się zebrać 10 tys. 500 zł., które zostaną wpłacone na konto mojej córki.

Kolejne pieniądze udało się uzyskać dzięki charytatywnej imprezie zorganizowanej przez lokalną telewizję Teletop Sudety. W Hotelu Piast Roman ok. 70 osób bawiło się na parkiecie przy utworach wykonywanych przez zespół Tango. Tańce trwały do białego rana. Jednak głównym punktem balu była licytacja rozmaitych przedmiotów, z której udało się zebrać kwotę 8 tys. 120 zł. Licytowano m.in. pieczonego dzika, spinki prezydenta Komorowskiego czy kolację w świdnickiej wieży ratuszowej.  – Jestem bardzo zadowolona. Obie imprezy wspaniałe! Wszystko udało się tak, jak zaplanowaliśmy – cieszy się mama Mai.

maja1

Przypomnijmy, Maja Tyczyno urodziła się z rzadką wadą genetyczną. Ta pociągnęła za sobą aż dziewięć wad wrodzonych (wodogłowie, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę w przegrodzie nosowo-gardłowej, wadę przełyku, wadę żołądka, wadę nerek, skrócone kończyny dolne i górne oraz dysmorfię twarzoczaszki). Niedawno u dziewczynki stwierdzono także częściowy autyzm… – Zebrane pieniądze starczą na roczną rehabilitację córki, która jest dla niej bardzo ważna – mówi Małgorzata Tyczyno. – Dziękuję wszystkim darczyńcom i sponsorom!

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150208kabaret{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *