Tygrysy z workiem medali

12 krążków: pięć złotych, 3 srebrne i 4 brązowe przywieźli zawodnicy SKT Tiger Świdnica z odbywających się w Będzinie Mistrzostw Polski ITF. Zawody rozegrano 13 kwietnia.

Najlepiej z całego zespołu zaprezentowała się Zuzanna Klimczak, która wygrała konkurencje walki przerywanych i ciągłych oraz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych w najliczniejszej kategorii juniorów młodszych. Złote medale podczas mistrzostw zdobyli również w konkurencji układów formalnych Emilia Brodziak oraz Bogdan Kuropiatnyk.

Dużo emocji dostarczyły walki juniorów, w których Michał Pietrzak debiutował tej kategorii wiekowej na MP. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale kategorii – 76 kg spotkał się z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy. Po zaciętej walce ostatecznie zajął 2 miejsce.

W skład świdnickiej drużyny weszło 17 zawodników, 6 opiekunów, 5 sędziów i 3 sekundantów. Jak podkreśla trener Tomasz Bohuszewicz: – Sukces na Mistrzostwach Polski to efekt pracy całego naszego zespołu, który był zaangażowany podczas okresu przygotowawczego oraz podczas zawodów.

Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowanemu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *