Tygrysy i ich sekretne życie (FOTO/VIDEO)

 

Pływali już w oparach absurdu, romansowali i palili papierosy, zamieniali się rolami, a teraz pokazali pazur. Aktorzy amatorzy ze świdnickiej „Alchemii teatralnej” tym razem przedstawili mieszkańcom swój nowy spektakl „Sekretne życie tygrysów łazienkowych” i niejednego rozbawili do łez!

alchemia-tygrysy-4

Premiera odbyła się w sobotę, 10 grudnia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. 15 znanych świdniczan wcieliło się w komediowe role i jak zawsze przywdziało zabawne stroje.

https://www.youtube.com/watch?v=KHGr_Lt5RQE

Alchemicy teatralni tym razem pokazali farsę Sławomira Mrożka pt. „Męczeństwo Piotra Oheya”. Jak czytamy w scenariuszu, uznali, że tekst dramaturga jest nośny i ponadczasowy, choć ma już prawie 60 lat. – Żyjemy w czasach, gdy wszystko jest na sprzedaż, gdy w tok show opowiada się najintymniejsze historie, a kamery podglądają nas całą dobę nieomal wszędzie. Nic więc dziwnego, że rodziny wykreowane w spektaklu na motywach tekstu mistrza groteski obnażą przed nami paradoksy życia familijnego, ale i społecznego, w którym piętrzą się absurdy, a końca ich jakby nie widać – tłumaczą alchemicy.

Relacja w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

zdjęcia Beata Figurna-Garbiec, nagranie Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *