Tydzień ekologiczny

W dniach 25.04.2016 – 29.04.2016 trwał w naszej szkole tydzień ekologiczny. W tym czasie mieliśmy okazję zabawić się w małych ekologów i poznawać sposoby dbania o środowisko.

Tydzień ekologiczny 1

Obchodziliśmy dzień natury, dzień słońca i dzień zdrowia. W tych dniach ubieraliśmy się na zielono, pomarańczowo i żółto oraz przynieśliśmy do szkoły owoce i warzywa w danych kolorach. Wspólnie zjedliśmy zdrowe śniadania. Pisaliśmy listy dla ziemi, wykonaliśmy również plakat „kolorowy świat”, wykorzystując materiały wtórne, oglądaliśmy inscenizacje i scenki o tematyce ekologicznej, braliśmy udział w zawodach sportowych. Najlepiej wspominamy happening ekologiczny, czyli przemarsz przez grodziszcze z transparentami, gdyż wtedy mogliśmy narobić wiele hałasu instrumentami wykonanymi z ekologicznych materiałów i zachęcić mieszkańców do dbania o naszą planetę.

Wybraliśmy to wydarzenie, ponieważ my, dzieci, lubimy kolorowy, zdrowy, wesoły i bezpieczny świat, a tydzień ekologiczny to dla nas nie tylko okazja do nauki, ale też zabawy. Poprzez różne zadania, w których braliśmy udział, poznaliśmy zachowania służące naszej planecie. Jednak najważniejsza była rozrywka, świetnie spędzony czas z kolegami oraz duża dawka ruchu i śmiechu. Nie zapomnimy tego nigdy! Niektórzy po raz pierwszy brali udział w happeningu, a to przemarsz przez wieś z okrzykami i pląsami zaliczamy do najlepszego punktu obchodów tygodnia ekologicznego. Już dziś planujemy, by za rok powtórzyć to święto planety, święto wszystkich dzieci!

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu, której opiekunem jest Renata Sobala-Nowobilska.

Tydzień ekologiczny 2

Tydzień ekologiczny 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *