Tutaj możesz grać do woli

Masz zespół, gracie, śpiewacie, ale nie chcecie denerwować już więcej sąsiadów albo w końcu „wydostać się” z garażu przy domu rodziców? Teraz macie na to szansę. Świdnicki Klub Bolko oddaje w ręce mieszkańców Otwartą Salę Prób.

Otwarta Sala Prób będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych i nie przewidujemy żadnych ograniczeń – mówią pracownicy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Jej powstanie było odpowiedzią na powtarzające się pytania muzyków, szukających w Świdnicy miejsca na próby. – W Klubie Bolko na stałe swoje salki ma 5 zespołów, a ostatnie wolne i największe z pomieszczeń postanowiliśmy przeznaczyć do użytku dla wszystkich chętnych – mówi Bartosz Łabuda. – Po skompletowaniu niezbędnego sprzętu i lekkim remoncie (nowe panele podarowane przez firmę BelPol i stare kurtyny teatralne służące wygłuszeniu pomieszczenia) jesteśmy gotowi na przyjęcie chętnych do grania! – dodaje.

Otwarta Sala Prób będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych i nie przewidujemy żadnych ograniczeń. Zespoły będą miały na miejscu do dyspozycji perkusję Mapex M z zestawem talerzy Meinl MCS, wzmacniacz gitarowy 100W combo Marshall Code 100 z przełącznikiem nożnym Marshall PEDL 91009 CODE oraz mikrofon, mikser i kolumny do wokalu i basu. Jak zawsze w takich przypadkach, gitary i pałeczki do perkusji muzycy organizują we własnym zakresie – wymienia Bartosz Łabuda. W jaki sposób i za jaką opłatą można zarezerwować salę? – Korzystanie z sali będzie odpłatne w kwocie 20 zł za 1 godzinę – zapewni nam to minimalne środki na pokrycie kosztów eksploatacji oraz konserwację udostępnianego sprzętu muzycznego. Rezerwacji można dokonywać mailowo pod adresem truskawka@sok.com.pl – tą drogą ustalimy terminy i załatwimy formalności.

Organizatorzy Otwarte Sali Prób planują udostępnić ją dla zainteresowanych od poniedziałku od piątku w godzinach 15:00-21:30. – W razie większego zainteresowania rozważymy uruchomienie dodatkowych dni lub godzin.

Fot.: użyczone/FB Truskawka

1 thought on “Tutaj możesz grać do woli

  1. Klub Bolko niestety ma wokół sąsiadów, którzy muszą wysłuchiwać wątpliwej jakości muzyki,popisów wokalnych w wersjach mniej lub bardziej ambitnego cierpienia ,czy koncertów perkusyjnych przyprawiających o ból głowy. To wszystko przeszkadza mieszkańcom w promieniu kilometra. Niech się te próby twórczości wszelakiej odbywają, ale przy zamkniętych oknach w klubie, który przecież zaprasza muzyków do świetnych warunków uprawiania muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *