Tusk mocno w dół

interiatusk

interiatuskNajwiększym zaufaniem społecznym spośród polityków cieszy się prezydent Bronisław Komorowski – wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak. Premier Donald Tusk uplasował się w rankingu na 5. pozycji ex aequo z szefem SLD Leszkiem Millerem.

Największym zaufaniem społecznym spośród polityków cieszy się prezydent Bronisław Komorowski – wynika z sondażu CBOS. Drugie miejsce zajmuje wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak. Premier Donald Tusk uplasował się w rankingu na 5. pozycji ex aequo z szefem SLD Leszkiem Millerem.interiatusk

W marcu zaufanie do prezydenta Komorowskiego zadeklarowało 68 proc. badanych (spadek w porównaniu do sondażu z lutego o 4 punkty proc.), do wicepremiera Pawlaka – 47 proc. (o 3 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu)Na kolejnych pozycjach znaleźli się: szef MSZ Radosław Sikorski (45 proc. zaufania – spadek o 3 punkty proc.) i poseł SLD Ryszard Kalisz (43 proc.; w lutym polityk Sojuszu nie był ujęty w sondażu). Na piątym miejscu w rankingu polityków budzących największe zaufanie znaleźli się ex aequo szef SLD Leszek Miller i premier Tusk, którym ufa po 36 proc. badanych. Zaufanie do Millera spadło w marcu o 3 punkty proc., a zaufanie do szefa rządu zmniejszyło się w porównaniu do ubiegłego miesiąca o 8 punktów proc.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *