Turniej na 102! (FOTO)

„Wygrywa nie ten, kto na pierwszej pozycji triumfuje, lecz ten, kto przeszkody pokonuje”. Takie hasło przyświecało uczestnikom organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej IV turnieju piłki siatkowej. W szranki stanęli niepełnosprawni z ośmiu placówek z terenu powiatu świdnickiego.

siatkan (3)

Niezwykłe zawody rozegrano 15 czerwca. Dopisały humory i pogoda. Nie zabrakło świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji, mnóstwa śmiechu  i pyszności  na stołach. Wyniki były sprawą drugorzędną, odnotujmy zatem, że pod siatkami zaprezentowały się: Warsztat Terapii Zajęciowej (WTZ) w Świdnicy, Dom Pomocy Społecznej  w Jaskulinie, Dzienny Dom SENIOR-WIGOR w Świdnicy, WTZ w Strzegomiu, WTZ w Mokrzeszowie, Szkoła   Przysposabiająca do Pracy  przy Zespole Szkół  Specjalnych w Świdnicy, Gimnazjum Nr 7 w Świdnicy i Środowiskowy Dom Samopomocy ze Świebodzic.

 

–  Turniej piłki   uważamy  za udany. Pierwszy serw  wykonał pan wicestarosta Zygmunt Worsa  zagrzewając uczestników do rywalizacji sportowej. Przygotowanie obiektu oraz cateringu  dla 200 osób było pełne zdrowego ruchu. Każdy z nas: uczestnicy i kadra WTZ w Świdnicy, czuł  się potrzebny i miał przydzielone zadania. Wszyscy uzupełnialiśmy się wzajemnie. Patrzyliśmy co jakiś czas na niebo aby chmury i deszcz poczekał choć troszkę i pozwolił nam na przeprowadzenie  Turnieju. Udało się – opowiada Weronika Antonowicz-Hyla ze świdnickich WTZ. –  Turniej był dofinansowany  ze środków PFRON  przekazanych  przez PCPR  w Świdnicy a także darczyńców z Marcinowic, Państwo Bogusława i Janinę Manijak,  firmę KÜCHNE z Wałbrzycha oraz rodziców. Wsparcie finansowe i rzeczowe zadania podniosło jego prestiż i rangę oraz pozwoliło  na zorganizowanie dobrej masowej imprezy sportowej. Przyznane środki pozwoliły na  urozmaiconą i estetyczną formę imprezy, stroje sportowe – koszulki z przypinkami, czapki, medale które stanowią pamiątkę  i  własność  dla uczestników turnieju; zbiorowe  wyróżnienia –  puchary dla drużyn i dyplomy za udział placówek i prezenty rzeczowe dla drużyn  w tym Encyklopedię Siatkówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *