Tłumy na spotkaniu z Kaczyńskim

wbkaczynski

wbkaczynskiSwoja pierwszą wizytę w Wałbrzychu przed 35 laty wspominał podczas sobotniej wizyty w naszym mieście Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie z nim do auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przyszły tłumy. – Temu miastu należy się pomoc ze strony rządu, inaczej nie da się zniwelować rozwojowych różnic – podkreślał. – Obiecuję, że jeśli wygramy w przyszłości wybory, to będziemy robić wszystko, by powstał fundusz do swego rodzaju odbudowy tych ziem.

 

Swoja pierwszą wizytę w Wałbrzychu przed 35 laty wspominał podczas sobotniej wizyty w naszym mieście Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie z nim do auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przyszły tłumy. – Temu miastu należy się pomoc ze strony rządu, inaczej nie da się zniwelować rozwojowych różnic – podkreślał. – Obiecuję, że jeśli wygramy w przyszłości wybory, to będziemy robić wszystko, by powstał fundusz do swego rodzaju odbudowy tych ziem.wbkaczynski

Prezesa największej opozycyjnej partii w naszym kraju powitano w Wałbrzychu długo niemilknącymi brawami.

– Zastanawiałem się, od czego zacząć i doszedłem do wniosku, że trzeba się kierować tym, co w sercu. A nie ukrywam, że to, co mam w sercu, jeśli chodzi o tę ziemię, to jest pewien niepokój, pewien ból. Byłem w Wałbrzychu pierwszy raz, jako działacz Komitetu Obrony Robotników – 35 lat temu. I wtedy z pewnym przerażeniem patrzyłem na stan tej ziemi, na te sypiące się budynki. Na to, że to wszystko nie wygląda tak, jak powinno wyglądać. Tylko, że o tym wtedy się w Warszawie nie mówiło! Telewizja tego nie pokazywała – wspominał Jarosław Kaczyński. – Minęło trzy i pół dekady, całe nowe pokolenie wyrosło i… niestety, dzisiaj, jak jadę przez te ziemię, a wcześniej byłem w Legnicy – to widzę, że może i jest trochę lepiej, ale generalnie przełomu nie ma! Chciałbym, żeby ci wszyscy, którzy niedaleko naszych granic mieszkają, a wiedzą państwo o kim mówię, i mogą tu przyjeżdżać nie mogli się cieszyć, mówiąc: „Proszę jak to kiedyś wyglądało – a jak teraz!”.

– Kiedy na to patrzę – kontynuował – i kiedy wiem o tym wszystkim, co uczyniono Wałbrzychowi niszcząc tutejsze kopalnictwo węglowe, to myślę, że tutaj konieczne są dodatkowe działania dla zmniejszenia tych różnic. Tu trzeba zorganizować pomoc z inicjatywy państwa, z inicjatywy władz. Tego inaczej zmienić się nie da. Jeżeli chcemy, żeby te miasta wyglądały tak, jak powinny wyglądać, to tego rodzaju akcja jest konieczna! Wiem, że są pewne ograniczenia, w udzielaniu takiej pomocy, choćby ze strony Unii Europejskiej. Jednak moim zdaniem tego rodzaju fundusz, bo przecież o pieniądze tu chodzi, powinien powstać. I chcę państwu obiecać, że jeśli wygramy w przyszłości wybory – to pójdziemy w tym kierunku. Będziemy robić wszystko, by powstał fundusz do swego rodzaju odbudowy tych ziem. Będziemy pomagać Polsce!

Fot. Ryszard Wyszyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *