Trzynasty polonez w piątek trzynastego. Na szczęście!

Tłumnie zgromadzona w świdnickim Rynku młodzież z całego powiatu świdnickiego kolejny rok z rzędu wspólnie zatańczy uroczystego poloneza. W wielkim widowisku wezmą udział przedstawiciele władz, samorządowcy i dyrektorzy szkół.

polonez 2016 (126)

Wydarzenie organizowane jest już po raz trzynasty tradycyjnie przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. – Impreza na 100 dni przed maturą, będzie oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży Powiatu Świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta – mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor ZSM w Świdnicy i dodaje: – Poprzednie „Polonezy” cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem samych świdniczan, którzy podziwiali tańczącą młodzież, mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku.

Maturzyści ze wszystkich szkół powiatu świdnickiego zatańczą 13. poloneza w piątek, 13 stycznia o godzinie 12.00.

W „XIII Świdnickim Polonezie Maturzystów” uczestniczyć będą dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego.

W tym samym czasie polonez będzie tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach (Powiat Kartuski), w Łowiczu (Powiat Łowicki), w Zakopanem (Powiat Tatrzański) i w Świdnicy (Powiat Świdnicki).

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a redakcja „Wiadomości Świdnickich” objęła patronem medialnym wydarzenie.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *