Trzynasty polonez na szczęście! (FOTO/VIDEO)

W piątek trzynastego maturzyści z powiatu świdnickiego zatańczyli tegorocznego poloneza, który już po raz trzynasty został zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych w świdnickim Rynku. Na szczęście!
Ten wspólny taniec pod chmurką rozpoczął wielkie odliczanie do majowego egzaminu dojrzałości. – Takie nagromadzenie trzynastek sprawi, że maturę wszyscy z pewnością zdadzą na 100 procent! – mówiła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która kolejny rok z rzędu odtańczyła z młodzieżą przedmaturalny taniec w pierwszym rzędzie.
Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy Krzysztof Anklewicz wspólnie ze starostą świdnickim Piotrem Fedorowiczem życzyli wszystkim maturzystom połamania piór. – Jesteśmy pewni, że poradzicie sobie znakomicie – mówili.
Polonez został odtańczony w piątek, 13 stycznia jak zwykle w samo południe w świdnickim Rynku, który na godzinę zamienił się w wielką salę balową. W przedmaturalnym tańcu oprócz uczniów uczestniczyli też dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele kultury, tancerze z zespołu „Krąg” oraz samorządowcy.
Impreza odbyła się pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” przy wsparciu ze strony Świdnickiego Ośrodka Kultury.
https://www.youtube.com/watch?v=FktdiVPxJ8s
Ponad 400 par, które brawurowo wykonały wspólny taniec na szczęście, na zakończenie otrzymało tradycyjnie pamiątkowy dyplom z certyfikatem.
Warto dodać, że w tym samym czasie polonez był tańczony w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim.
Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a redakcja „Wiadomości Świdnickich” patronowała wydarzeniu.
tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec, nagranie Mariusz Ordyniec