Trzeci dzień matur (FOTO)

foto 11

foto 11Trwają matury. Ponad 1300 maturzystów z powiatu świdnickiego w poniedziałek rozpoczęło swoje zmagania maturalne. Na „pierwszy ogień” poszedł język polski, wczoraj była matematyka, a dzisiaj maturzyści zmagali się z językiem angielskim.

Trwają matury. Ponad 1300 maturzystów z powiatu świdnickiego w poniedziałek rozpoczęło swoje zmagania maturalne. Na „pierwszy ogień” poszedł język polski, wczoraj była matematyka, a dzisiaj maturzyści zmagali się z językiem angielskim.

foto 20

Punktualnie o godzinie 9.00 absolwenci klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się z językiem angielskim na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 rozpoczął się egzamin dla tych, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony.

W całym powiecie świdnickim do najważniejszego egzaminu w życiu podchodzi w sumie 1307 maturzystów, uczniów ostatniej klasy szkoły średniej.

Tegoroczne pisemne matury potrwają do 22 maja. Wyniki będą znane dopiero 30 czerwca. Aby zdać, wystarczy zdobyć jedynie 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych.

Dzisiaj na zdjęciach prezentujemy maturzystów z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Więcej na temat matur w papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

(bfg), fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150506matura{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *