Trwa wakacyjny festiwal

W każdą wakacyjną sobotę wieża ratuszowa zamienia się w „Wieżę na wesoło”, w ramach projektu realizowanego przez Świdnicę – „Festiwal wrażeń”. To doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi na sobotnie przedpołudnia.

Głównym celem projektu jest zaproponowanie gościom, w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń, związanych z kulturowym przesłaniem regionu. „Festiwal wrażeń” realizowany będzie przez trzy lata. Każdego roku imprezy koncentrować się będą na jednym z motywów, którymi są: osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Rok 2018 będzie rokiem osobowości.

Podczas tegorocznych wakacji odwiedzić będzie można dziesięć miejsc w Polsce i w Czechach, czyli: Kłodzko, Kudowę-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Gorzanów i Świdnicę oraz Nove Mesto nad Metuji, Adrspach, Male Svatonovice, Nachod i Czeskie Skalice. Każda z włączonych do projektu miejscowości, przygotuje program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany podczas wakacji przez jeden dzień w tygodniu. Szczegółowe informacje na temat terminów i miejsc wydarzeń można znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl.

W Świdnicy miejscem spotkań będzie wieża ratuszowa, która podczas wakacyjnych sobót zmieni się w strefę radości i zabaw dla całej rodziny. W godzinach od 11.00 do 14.00 (I grupa – w godz. 11.00-12.30 i II grupa – w godz. 12.30-14.00) będzie można uczestniczyć w grach i zabawach, które prowadzić będą osoby przebrane w stroje z epok, w których żyły Anna Świdnicka i Maria Kunic. Przybliżą one historię miasta widzianą oczami postaci historycznych. W ten sposób dzieci, wraz z rodzicami, przeżyją „podróż w czasie” poznając z Anną Świdnicką średniowieczną Świdnicę – jej mieszkańców, rzemieślników, kupców przybywających z dalekich krajów, poznają dawne podania i legendy świdnickie. A z Marią Kunic obserwować będą planety i rozwiązywać zagadki matematyczno-przyrodnicze.

Tematy spotkań:

  • Znacie, to posłuchajcie – legendy średniowiecznych zamków i nie tylko (termin:  4 sierpnia).

  • O rycerzach i księżniczkach – o średniowiecznych obyczajach i życiu w średniowiecznym mieście i zamku (termin:  11 sierpnia).

  • Dawno, bardzo dawno temu … – wehikuł czasu, czyli podróż przez epoki, gdzie przewodnikami będą postacie Anny Świdnickiej i Marii Kunic (termin:  18 sierpnia).

  • Wieżowe podchody – zadania z różnych dziedzin wiedzy i nauki – coś dla prawdziwych odkrywców! (termin: 28 lipca, 25 sierpnia).

W każdym z podanych terminów w spotkaniu uczestniczyć może 60 osób, po 30 w każdej grupie. Prosimy więc o zapisywanie się pod numerem telefonu 74 852-02-90 lub mailowo: it@um.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *