Trwa rewitalizacja skweru

Trwa rewitalizacja skweru przy ul. Wałowej. To zadanie zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego. Środki przeznaczone na jego realizację wynosiły 256 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tego miejsca, zwiększając koszty inwestycji.

Plac przy skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów będzie kolejnym miejscem przygotowanym między innymi z myślą o dzieciach.

– Posadzkowa fontanna, nowe nasadzenia i ciekawa aranżacja parkowej przestrzeni – to wszystko zacznie cieszyć oczy świdniczan już wiosną i mam nadzieję, że będzie to kolejny skwer, który chętnie będą odwiedzać mieszkańcy. Na przełomie lutego i marca rozpoczną się także prace związane z modernizacją Parku Sikorskiego – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W ubiegłym roku wykonano sieć zasilania podziemnego oświetlenia parkowego i położono kabel zasilający szafkę sterowania fontanny. W ramach zadania przebudowywano także układ drogowy od strony ul. Wałowej. Przeprowadzono również renowację pozostałości pomnika. Zakończony został najtrudniejszy technologicznie etap prac, czyli budowa fontanny podłogowej.

W tym tygodniu rozpoczną się kolejne prace, niezbędne do całościowej rewitalizacji tego miejsca, czyli wykonanie alejek w obrębie skweru. Następnie zamontowane zostaną elementy małej architektury, a wiosną – nasadzona będzie zieleń. Teren objęty jest monitoringiem.

Szacunkowy koszt wykonania projektu to ok. 745 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *