Trwa Kongres Turystyki (FOTO)

W  Świdnicy trwa Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki. Dla zapisanych uczestników są warsztaty i dyskusje o turystyce, a dla mieszkańców – pokaz kulinarny z degustacją, otwarte panele dyskusyjne, stoiska promocyjne w Rynku, wystawy, ścianka wspinaczkowa, a na wieczór koncert Grzegorza Hyżego. W programie jeszcze wycieczki i koncert muzyki klasycznej.

 

W  Świdnicy trwa Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki. Dla zapisanych uczestników są warsztaty i dyskusje o turystyce, a dla mieszkańców – pokaz kulinarny z degustacją, otwarte panele dyskusyjne, stoiska promocyjne w Rynku, wystawy, ścianka wspinaczkowa, a na wieczór koncert Grzegorza Hyżego. W programie jeszcze wycieczki i koncert muzyki klasycznej.

Konferencja Przygotowawcza rozpoczęła się dzisiaj, 21 października różnymi wydarzeniami. Jej głównym założeniem są warsztaty prowadzone przez ekspertów i rozmowy o tym, jak wykorzystać oraz polepszyć turystykę w mieście. Przygotowano też szereg atrakcji dla mieszkańców. To na przykład dwa otwarte panele dyskusyjne: „Turystyka senioralna” i „Turystyka szansą dla gmin”.  Poza tym, w programie zaplanowano m.in. Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej „Na szlaku”,  pokaz kulinarny Tomasza Jakubiaka, premiera książki Adama Wajraka oraz wieczorny koncert Grzegorza Hyżego.  

Dwudniowa Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej jest wstępem do dalszych spotkań i rozmów o problemach nurtujących branżę turystyczną oraz samorządy. Planowany na 12-14 października przyszłego roku Kongres Turystyki Polskiej będzie miał dużo większy zasięg niż obecna konferencja. 

PROGRAM:

Wydarzenia towarzyszące w ramach Konferencji Przygotowawczej – Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy

21 października (środa): 

20:00 – 21:00 Koncert Grzegorza Hyżego

Wstęp na wydarzenia organizowane w Teatrze w godz. od 16:30 do 17:30
Miejsce: Teatr Miejski, Rynek*

 

22 października (czwartek):

15:30 – 17:30 Wydarzenie Specjalne Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego – Świdnica

Akademia Bachowska Świdnica, Capella Cracoviensis, Jan Tomasz Adamus / organy, Jorge Jimenez / skrzypce, dyrygent zapraszają uczestników na spotkanie z Bachem. W każdym z obiektów: Kościele w Makowicach, Pałacu w Makowicach, Pałacu w Krzyżowej i Kościele Pokoju w Świdnicy uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać muzyki na instrumentach z epoki, idealnie dopasowanej do historycznych wnętrz. W Pałacu w Makowicach uczestnicy będą mogli skosztować wina z lokalnej winnicy. Odjazd wycieczki ze Świdnicy, pl. Grunwaldzki (wstęp wolny) – liczba miejsc ograniczona*

16:00 – 18:00 Gra miejska „Dziki trop”

Zgłoszenia do 19 X 2015 r. osobiście do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18 (II piętro) lub mailem na adres oddz@mbp.swidnica.pl lub faksem na nr 74 640 09 46.

17:15 – 18:15 Koncert muzyki klasycznej

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Trzy motety op. 69
Johann Christoph Altnikol – motet Befiehl du deine Wege
Johann Sebastian Bach – Tilge, Höchster, meine Sünden BWV 1083, kontrafaktura Stabat Mater G.B. Pergolesiego
Miejsce: Kościół Pokoju w Świdnicy (wstęp wolny)

* Bezpłatne wejściówki do odebrania w Informacji Turystycznej mieszczącej się przy ul. Wewnętrznej 2 (Rynek) w Świdnicy
– liczba miejsc ograniczona.

Dodatkowo w dniu 21 i 22 X 2015
Bezpłatna ścianka wspinaczkowa, zewnętrzne wystawy fotograficzne: „GOPR – ratownictwo górskie“, zdjęcia przyrodnicze autorstwa Adama Wajraka, stoiska promocyjne.
Miejsce: Rynek, Świdnica (Wstęp wolny)

 

(bfg)

 

 

{gallery}galerie/151021kongres{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *