Trwa „Akcja Znicz”

Do 2 listopada świdniccy policjanci prowadzą na terenie powiatu świdnickiego akcję „Znicz 2017”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji pełnią służbę w okolicach cmentarzy parafialnych zlokalizowanych na terenie całego powiatu. Działania funkcjonariuszy ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. 

Policjanci pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnym nadzorem obejmą drogi dojazdowe do cmentarzy. Abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu naszej podróży,

Przypominamy również o  zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe, gdyż w tych dniach, w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia – dotyczy to szczególnie okolic cmentarzy.

Obserwujmy również zachowanie pieszych oraz pamiętajmy o bezwzględnym pierwszeństwie pieszych przy przejściach.

W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Zamykajmy zaparkowane pojazdy. Nie pozastawiajmy na widoku w pojazdach cennych rzeczy, toreb, telefonów, żeby nie kusić tych którzy odwiedzili cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i chwile naszej refleksji nad przemijaniem wykorzystują jako okazję do kradzieży.

Do pieszych apelujemy o zachowanie ostrożności w poruszaniu  się po chodnikach, poboczach i na przejściach. przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Pamiętajmy, że bycie bezpiecznym zależy również od nas.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
sierż. Magdalena Ząbek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *