Truskawka już w sobotę – najszybsi wchodzą za darmo!

Truskawka: świdnicki przegląd muzyczny zagra w sobotę od 18:00 w Klubie Bolko. Przedstawiamy szczegółowo wszystkie zespoły, godziny występów i doradzamy jak wejść bez biletu!

Sobotnie koncerty i głosowanie publiczności rozpoczną się o godzinie 18:00. Mamy konkurs dla wszystkich czytelników naszego portalu. Każda osoba, która przyjdzie do Klubu Bolko między 17:30 a 18:00 i poda na bramce hasło „konkurs Wiadomości Świdnickie” będzie mogła bezpłatnie wejść na imprezę! Zachęcamy jednak także do kupienia biletu, bo to on posłuży  do głosowania na zwycięzcę przeglądu, a głosującemu da możliwość zdobycia karty podarunkowej do salonów Empik!

25 lutego 2017 | Klub Bolko

22:00 ogłoszenie wyników głosowania
21:00 Exorcizphobia
21:00 koniec głosowania
20:15 Rohele
19:30 Plethora
18:45 Iluminator
18:00 Chubby
18:00 start głosowania
17:30 – 18:00 najszybsi wchodzą za darmo!
17:30 otwarcie klubu

Lista zespołów konkursowych (w kolejności alfabetycznej):

Chubby (rock/blues): Trzech muzycznych wariatów o tych samych inspiracjach czyli klasyczne rockowe trio z bluesowo funkowym wykończeniem. Skład: Piotr Kozub (gitara, wokal) – nie ma drugiego takiego nawet w centrum Wrocławia; Bartek Bednarz (bas) – utalentowany, wielokrotnie nagradzany; Mateusz Chochołek (perkusja) – ma fajne bębny… (info zespół)

Iluminator (funk/rock): Czterech różnych gości, cztery różne charaktery, cztery różne pomysły na muzykę, cztery różne style muzyczne, cztery inne historie, a to wszystko zmiksowane, poklejone i wydane w czystej postaci- jednym słowem Iluminator! Funky, funk, rock and hip-hop, a na tym i tak nie poprzestaniemy. Zatrudnieni na etacie w zespole: ILUMImati (wokal), ILUMIłuki (gitara i przester z fimu Ghostbusters), IlUMIdany (bas i obsługa grzejnika na sali prób), ILUMIpudi (drums i wsparcie ciepłych posiłków podczas nagrań). (info zespół)

Plethora (metal): Zespół powstał w 2013 roku. Powołaniu grupy przyświecało stworzenie nowej jakości w muzyce metalowej – połączenia energii, kunsztu muzycznego i melodyjności. Plethora to bogactwo dźwięków i olbrzymia dawka energii. Plethorę buduje mocny skład doświadczonych muzyków – silnych osobowości, dla których muzyka nie może być i nie jest kompromisem lub drogą na skróty. Podejście to wyraża się w nowoczesnych, szybkich kompozycjach, rozbudowanych partiach instrumentalnych i niepowtarzalnym wokalu. Świat muzyczny potrzebuje świeżości i właśnie to mamy do zaoferowania. Plethora. Tworzymy coś nowego. Przyłącz się. Skład: Adka Niksińska (wokal), Krystian Przybylski (gitara), Damian Mikulski (gitara), Sebastian Szarapow (bas), Mateusz Gawron (perkusja) (info zespół)

Rohele (grunge/rock): Grupa młodych i niezależnych muzyków ze Świdnicy, grających grunge i rock inspirowany latami 80′ i 90′. Poprzez muzykę starają się wyrzucić to co leży im na wątrobie. W swoich tekstach chcą uzmysłowić jak łatwo zgubić się w dzisiejszym świecie. Zespół wciąż stara się rozwijać i iść do przodu. Skład: Aleksander Koprowski (gitara/wokal), Janek Mikuła (perkusja), Szymon Gałecki (gitara), Mateusz Zakrzewski (bas). (info zespół)

Headlinerem Truskawki jest w tym roku:

Exorcizphobia (thrash metal) Założona w 2005 roku w Trutnovie (Czechy) czteroosobowa grupa grająca thrash / crossover. Zagrali ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (Czechy, Polska, Słowacja, Włochy). Dzielili scenę z takimi zespołami jak Exodus, Voivod, D.R.I., M.O.D., Wehrmacht, Poison Idea i wieloma innymi. Obecnie pracują nad kolejną płytą długogrającą, której wydanie planowane jest na lipiec 2017 r. Skład: Tomas Skorepa (gitara, wokal), Ondra Sima (gitara),  Jan Erben (bas), Filip Kudrna (perkusja). Dyskografia: Remains of Early Years (live -2008), Disease Inside (EP – 2009), Something Is Wrong (LP – 2012), Lahar/Exorcizphobia (Split – 2013), Exorcizphobia/Catastrofy/Kaar (Split – 2016). (info zespół)

Organizatorem wydarzenia jest Świdnicki Ośrodek Kultury a szczegóły można znaleźć na stronach www.sok.com.pl/truskawka2017 oraz www.facebook.com/TruskawkaFest/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *