Truskawka już w kwietniu!

Sześć zespołów zgłosiło się do tegorocznej edycji przeglądu Truskawka i wszystkie wystąpią w ramach finału, który wyjątkowo w tym roku odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Klubie Bolko.

Rohele - foto

Impreza wielokrotnie zmieniała termin i lokalizację, ale zawsze pozostawała najważniejszym wydarzeniem dla lokalnych zespołów i fanów muzyki niezależnej – informuje Bartosz Łabuda ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Nabór do Truskawki, podobnie jak przy 2 poprzednich edycjach, był prowadzony wśród zespołów z powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego i jaworskiego. O 2 tysiące złotych powalczą w kwietniu następujący wykonawcy:

Anty Klerykał (punk rock – Sokołowsko)
http://www.facebook.com/AntyKlerykal

Białe Drzewa (rock – Strzegom)
http://www.facebook.com/Białe-drzewa-1490516794534253/

Crash The Night (rock – Mieroszów)
http://www.facebook.com/crashthenight

Rohele (grunge – Świdnica)
http://www.facebook.com/rohele.dobutelki

Silentlive (alternatywa – Wałbrzych)
http://www.facebook.com/silentlivepl

Sufit (hard-core – Mieroszów)
http://www.facebook.com/Sufit-231337640279254/

Pierwszym potwierdzonym gościem specjalnym dwudniowego finału Truskawki będzie zespół Hańba. Planowane są też występy innych wykonawców oraz interesujące warsztaty. Najnowsze informacje można śledzić na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury (www.sok.com.pl) oraz na stronie FB przeglądu (www.facebook.com/TruskawkaFest/).

Zapraszamy do posłuchania utworów wszystkich konkursowych wykonawców tegorocznej Truskawki: http://soundcloud.com/swidnickiok/sets/truskawka-2016-konkurs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *