Trenuj sporty walki i zadbaj o swoje zdrowie

Tego jeszcze nie było. W Świdnicy powstała Szkoła Walki Drwala. To nowa marka specjalizująca się w szeroko pojętej kulturze fizycznej poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i holistycznego podejścia do aktywności fizycznej, gdzie sporty walki nabierają innego znaczenia  i każdy może je trenować.

1

SWD Świdnica to miejsce, w którym realizowany jest autorski program Szkoły Walki Drwala, współtworzony przez legendę polskiego MMA Tomasza „Gorilli” Drwala oraz zawodników i instruktorów z SWD w Krakowie. – Naszym celem jest propagowane zdrowego i aktywnego stylu życia, poprzez różnorakie sporty i treningi. Nastawiamy się również na młodego klubowicza, aby zapewnić mu już od samego początku dobry start w zdrowy tryb życia. Ciągły rozwój i coraz to większa liczba naszych klubowiczów dają nam pewność, że idziemy we właściwą stronę – mówią instruktorzy.

Poszerzają horyzonty

Od lutego specjalnie dla Pań ruszają nowe zajęcia z PILOXINGU, czyli aktywności fizycznej łączącej w sobie elementy boksy, pilatesu oraz tańca. – PILOXING to dynamiczne ćwiczenia, pozwalające spalać tkankę tłuszczową, rzeźbić mięśnie, a także stabilizować kręgosłup i całą sylwetkę ciała – tłumaczą instruktorzy i zachęcają do udziału w zajęciach: – PILOXING jest świetnym sposobem na udane odchudzanie, ujędrnianie ciała i wzmacnianie mięśni głębokich. Ćwiczenia zwiększają również pewność siebie i dodają energii.

Bogata oferta

W ofercie SWD Świdnica znajdują się także: MMA, K-1, Grappling, MMA CROSS i Kalistenika. Kiedy najlepiej zacząć swoją przygodę z tym sportem?  – Każdy wiek jest dobry, ale im wcześniej tym lepiej – odpowiada Tomasz Drwal, legenda mieszanych sztuk walki i propagator zdrowego trybu życia. – Wielu fizjoterapeutów zachęca do korzystania z takiej aktywności już w okresie dziecięcym. Wpływa to na ogólną motorykę ciała, a także przeciwdziała powstawaniu wad postawy i płaskostopiu – tak powszechnym wśród dzieci i młodzieży. Poza tym sporty walki bardzo pomagają w wychowaniu dziecka i nauce szacunku do innych ludzi – dodaje Drwal, pomysłodawca i założyciel SWD Kids.

2

Zajęcia dla dzieci i profesjonalni instruktorzy

Także do Świdnicy dotarła idea SWD Kids. Pojawiła się ona w trakcie rozmów z rodzicami, którzy trenując w Szkole Walki Drwala często pytali, czy jest szansa na podobne zajęcia, odbywające się w wesołej atmosferze i przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa dla ich dzieci. I udało się. Instruktorzy postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i stworzyć SWD Kids.

Gimnastyka dla dzieci oraz zajęcia z brazylijskiego jiu jitsu są skierowane do najmłodszych klubowiczów w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat.
Zajęcia z gimnastyki będą prowadzone pod okiem profesjonalisty  Katarzyny Wachowiak, która z wykształcenia jest pedagogiem-terapeutą i ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Jej hasło brzmi: „Wychowanie poprzez sport!”.
Z kolei BJJ prowadzi Witold Fedyna, który posiada brązowy pas, jest instruktorem w świdnickiej Szkole Walki Drwala, a także jest związany z klubem Boi Team Wrocław. To również utytułowany zawodnik MMA, a także specjalista w przekazywaniu swojej pasji młodemu pokoleniu.

artykuł sponsorowany