Trening służb

Na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego oraz miasta Świebodzice prowadzone były przez dolnośląskich funkcjonariuszy działania mające na celu sprawdzenie jednej z wersji w sprawie poszukiwawczej dotyczącej zabójstwa zaistniałego w 2016 roku. W czynnościach, podczas których wykorzystywane są nowoczesne metody poszukiwawcze, brali udział przedstawiciele różnych służb.

Jak przyjęto w jednej z wersji sprawy poszukiwawczej dotyczącej zabójstwa, które zaistniało w 2016 roku, sprawca zbrodni mógł udać się po zdarzeniu na teren Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zmarł lub popełnił samobójstwo. Prowadzone czynności miały na celu odnalezienie poszukiwanego, a jednocześnie były okazją dla funkcjonariuszy do poszerzenia doświadczenia z zakresu współpracy przedstawicieli różnych służb realizujących zadania z zakresu poszukiwań osób zaginionych. Nadzór nad działaniami sprawowany był z poziomu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Prowadzone czynności miały na celu zgranie poszczególnych jednostek policji z innymi podmiotami biorącymi udział poszukiwaniach na terenie niezurbanizowanym. Podczas akcji wykorzystane zostały  nowoczesne metody poszukiwawcze z wykorzystaniem urządzeń GPS. Z racji zaangażowania w działania różnych służb specjalizujących się w poszukiwaniach na terenie niezurbanizowanym, policjanci mieli również okazję do zwiększenia swojego doświadczenia z zakresu współpracy z różnymi podmiotami realizującymi zadania z zakresu poszukiwań osób zaginionych.

W czynnościach brali udział funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, świdnickiej, kamiennogórskiej, jaworskiej, strzelińskiej, kłodzkiej, dzierżoniowskiej komendy, Komisariatu Wodnego z dolnośląskiej komendy, Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy oraz stowarzyszenia: GOPR Grupa Sudecka w Wałbrzychu, OSP JRS Głogów, Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Wałbrzych, Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Siechnice, GRM PKC we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *