Trener Polonii-Stali wie, dlaczego zespół przegrywa

Piotr Bolkowski, szkoleniowiec świdnickiego trzecioligowca wskazuje przyczyny porażek w pierwszych czterech meczach rundy wiosennej.

polonia11

Za nami mecze z pierwszą, trzecią, czwartą i piąta drużyną w tabeli. Mimo ambicji i zaangażowania, chociaż byliśmy bardzo blisko zdobycia punktów, w każdym z nich czegoś nam zabrakło. W pierwszych trzech meczach decydowały szczegóły, doświadczenie i indywidualne umiejętności zawodników. Mecz ze Śląskiem pokazał  nam jak dużą różnicę może zrobić jeden zawodnik. Jacek Kiełb w dwadzieścia minut zrobił dwie indywidualne akcje i było 2:0 – analizuje trener Piotr Bolkowski.

Przypomnijmy, że w kolejnych meczach świdniczanie przegrywali 0:2 z Miedzią II Legnica, 1:2 ze Ślęzą Wrocław, 2:3 z KS Polkowice i 0:4 ze Śląskiem II Wrocław. Po tych meczach Polonia-Stal spadła na piętnaste miejsce w tabeli. Strata do dającego pewne utrzymanie siódmego miejsca wynosi 16 punktów.

Mimo złego początku szkoleniowiec biało-zielonych nie traci wiary w swój zespół. – Na pewno bardzo boli, że dwa razy byliśmy blisko zwycięstwa, a nawet nie zremisowaliśmy, ale musimy grać dalej. Mamy coś do udowodnienia, sobie i naszym kibicom. Do końca zostało jeszcze ponad dziesięć meczów i musimy zacząć wygrywać. Na początek liczę na punkty w meczu z Ilanką – dodaje trener.

Mecz z Ilanką Rzepin w sobotę, 9 kwietnia o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *