Transformacje za pasem (PROGRAM)

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Transformacje, czyli XIII Forum Teatrów Niezależnych, skierowane do mniejszych grup teatralnych działających na prowincji, który organizuje Świdnicki Ośrodek Kultury. Nietuzinkowe spektakle zobaczymy od 29 do 30 stycznia.

transformacje

Forum Teatrów Niezależnych skierowane jest przede wszystkim do mniejszych grup teatralnych działających na prowincji – przede wszystkim z terenu Dolnego Śląska. – Przegląd otwarty jest dla wszystkich teatrów, zarówno amatorskich i zawodowych, jak również całego nurtu awangardowego, o ile cechuje je świeży i odważny opis rzeczywistości – tłumaczy Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

W ciągu poprzednich lat na forum prezentowały swoje spektakle m.in. Cieszyńskie Studio Teatralne, Teatr Ecce Homo z Kielc, Zakład Krawiecki z Wrocławia, Terminus A Quo z Nowej Soli i Teatr Krzyk z Maszewa.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy m.in. Teatr Dwóch Krzeseł z Wrocławia, Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli, grupę Alchemii Teatralnej, grupę teatralną z Młodzieżowego Domu Kultury – wymienia pracownica ŚOK-u.

Halina Szymańska zaznacza, że Transformacje nie mają charakteru konkursu. Dlaczego? – Niekonkursowy charakter spektaklu oraz organizowane dyskusje, mają tworzyć klimat przede wszystkim twórczej wymiany poglądów pomiędzy publicznością a samymi teatrami – nie tylko na tematy stricte teatralne, ale również związane z problemami, które poruszają widowiska – wyjaśnia.

Warto dodać, że w czasie festiwalu funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażenia ze spektakli.

XIII Forum Teatrów Niezależnych Transformacje odbędzie się w sali teatralnej ŚOK. Wstęp na wszystkie prezentacje jest wolny. Poniżej prezentujemy program.

(BFG)

PROGRAM

29.01.2016 PIĄTEK

Godz. 18.00  Zabawa musi być – grupa Pauza – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Godz. 18.30  Świdnicka Fotografia Niezależna – wernisaż pokonkursowy CZARNO-BIAŁA ŚWIDNICA,

wręczenie nagród – Galeria Fotografii, Rynek 44

Godz. 19.00  Orfeusz i Eurydyka – Teatr Dwóch Krzeseł z Wrocławia, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Godz. 20.30  Szkoła czarownic – Teatr Terminus A Quo z Nowej Soli, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

30.01.2016 SOBOTA

Godz. 17.00  Narodziny Świata – pokaz warsztatowy Alchemii teatralnej, Świdnicki Ośrodek Kultury, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

godz. 17.45  Ederlezi – Pracownia Teatru Tańca Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

godz. 18.30  CO2 – Set audiowizualny – Slime & Marek Straszak, Galeria Fotografii, Rynek 44

godz. 19.30  BYĆ – Trzeci Teatr z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, sala teatralna ŚOK, Rynek 43

A2_TRANSFORMACJE-16_v7

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *