Tragedia przez głupi żart

Chcieli tylko nastraszyć swoich nastoletnich kolegów, ale przez głupi żart jeden z nich z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Założyli kominiarki na głowy, by zrobić głupi żart. Nie przewidzieli, że zakończy się on tragicznie w skutkach. Przestraszony 15-latek nożem zaatakował swojego o rok starszego kolegę. W wyniku zdarzenia 16-latek z poważnymi obrażeniami ciała został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali natomiast 15-latka, który decyzja sądu umieszczony zostanie w schronisku dla nieletnich.

Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili, że pięciu nastolatków przyjechało w niedzielę wieczorem zwiedzić wałbrzyskie Mauzoleum znajdujące się pomiędzy ul. Starą, a Jagiełły. Kiedy młodzi mieszkańcy Świdnicy weszli do wnętrza obiektu, trzech z nich postanowiło założyć kominiarki na twarze i wystraszyć pozostałą dwójkę – relacjonuje sierż. szt. Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu i dodaje: – Głupi żart przerodził się w tragiczne w skutkach zdarzenie. Przestraszony 15-latek zaatakował swojego o rok starszego kolegę i ugodził go nożem w udo, powodując poważne obrażenia ciała, w następstwie których 16-latek trafił do wałbrzyskiego szpitala w stanie ciężkim, realnie zagrażającym jego życiu.

15-latek tuż po zdarzeniu został przez policjantów zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli także nóż służący do popełnienia czynu karalnego. Decyzją Sądu Rejonowego w Świdnicy nieletni, który dopuścił się ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego 16-letniego kolegi, zostanie niebawem umieszczony przez policjantów w schronisku dla nieletnich.

fot. KMP Wałbrzych

5 thoughts on “Tragedia przez głupi żart

  1. Jak to zaatakował? Jak wpadają na ciebie jacyś kolesie w kominiarkach w ciemnym zakamarku i biegną do Ciebie to nie ma czasu na myślenie co mogą zrobić, bo zakładasz że nikt w kominiarce nie biegnie do Ciebie w dobrych zamiarach! Nie ma czasu na czekanie aż samemu się dostanie w głowę bo wtedy jest już za późno na obronę. Jakby ktoś miał pistolet w ręku mógłby zacząć strzelać! Przecież nie będzie czekał aż Ci w kominiarkach dobiegną do niego i mu pistolet zabiorą! Za co ten chłopak ma być umieszczony w schronisku dla nieletnich to jakaś kpina z prawa człowieka do obrony!

  2. Działał w obronie własnej – to fakt. Nie ma czasu na zastanawianie, jak ktoś chce nam zrobić krzywdę . Ale skąd miał przy sobie nóż? Rozumiem gdyby wydarzyło się to w kuchni i byłby „pod ręką”. Szkoda dzieci …

  3. No ja też jak jadę zwiedzać mauzoleum to biorę ze sobą obowiązkowo kominiarkę, a koleżanka nóż ! Dlaczego nikogo nie dziwi że 15 letnie dziecko chodzi ZWIEDZAĆ wyposażone w nóż a koledzy w kominiark!

  4. Starszy z dwoma kolegami napadł na młodszego z jednym kolegą.
    Chłopak równie dobrze mógł mu przywalić cegłą lub kamieniem w pusty łeb. Co ta za głupota prawna, żeby karać chłopaka, który się bronił – jak myślisz, że twoje życie jest zagrożone, to łapiesz cokolwiek, co masz pod ręką. Nóż można zabrać ze sobą, żeby pokroić chleb, otworzyć puszkę, cokolwiek, i nikt nie ma prawa tego zabronić.
    Jeden dowcipny inaczej przygłup przekonał się w bardzo bolesny sposób, że lepiej nie prowokować. I powinien się cieszyć, że żyje. Dlaczego ma być ukarany chłopak, który się bronił? To jest po prostu nielogiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *