Tradycje Stołu Wielkanocnego – zapisy trwają

stoly 21

stoly 21Trwają zapisy do tegorocznych Tradycji Stołu Wielkanocnego – imprezy, która swoim zasięgiem wykroczyła poza powiat świdnicki, a nawet granice kraju. Do 16 marca można zgłaszać swój udział.

Trwają zapisy do tegorocznych Tradycji Stołu Wielkanocnego – imprezy, która swoim zasięgiem wykroczyła poza powiat świdnicki, a nawet granice kraju. Do 16 marca można zgłaszać swój udział.

stoly 21

Odbywające się niezmiennie co roku w Marcinowicach w Niedzielę Palmową, Tradycje od lat gromadzą tłumy nie tylko mieszkańców, ale też partnerów z Polski i zagranicy. W tym roku to już 11 edycja.

Impreza ta co roku stanowi wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji – mówi wójt Władysław Gołębiowski, przez lata jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury bezpośrednio odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia. – Swoim zasięgiem obejmuje ona region Ziemi Świdnickiej, Dolny Śląsk, partnerski powiat łowicki, powiat kartuski, powiat tatrzański, powiat Bergstrasse (Niemcy), Czeski Raj z miastem Jičin, a także reprezentantów Grecji. W uroczystości biorą czynny udział również przedstawiciele wielu wyznań chrześcijańskich, organizacje pozarządowe, rady sołeckie, firmy, zespoły artystyczne, przedszkola i szkoły.

Największą wartością imprezy jest to, że bierze w niej udział wiele pokoleń. Tegoroczna edycja odbędzie się 29 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach. Początek o godz. 14.00.

Zgłoszenia należy przesłać w terminie do dnia 16 marca na adres Urzędu Gminy Marcinowice, ul. Juliana Tuwima 2, 58-124 Marcinowice. Uczestnicy proszeni są o telefoniczne potwierdzenie wysłania zgłoszenia pod numerem 74/858-50-01.

 

 

oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *