To będą rekordowe stoły

stoly 21

stoly 21Już w niedzielę, 29 marca w Marcinowicach zapachnie Wielkanocą. Tradycje Stołu Wielkanocnego to impreza słynąca z wielorakich odsłon świątecznych smaków. Tym razem kusić będzie rekordowo – ponad 40 stołów. Początek wydarzenia o godzinie 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół.

Już w niedzielę, 29 marca w Marcinowicach zapachnie Wielkanocą. Tradycje Stołu Wielkanocnego to impreza słynąca z wielorakich odsłon świątecznych smaków. Tym razem kusić będzie rekordowo – ponad 40 stołów. Początek wydarzenia o godzinie 14.00 w hali sportowej Zespołu Szkół.

stoly 21

Tradycje Stołu Wielkanocnego od lat gromadzą tłumy nie tylko mieszkańców, ale też partnerów z Polski i zagranicy. W tym roku to już 11 edycja tej dosłownie wyśmienitej imprezy. Wśród uczestników będą między innymi partnerzy z czeskiego Jičina, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego. W sumie do udziału, zgłosiło się 41 wystawców. W ubiegłym roku było ich 32.

Tradycje Stołu Wielkanocnego stanowią wspaniałe wprowadzenie w największe i zarazem najważniejsze święta chrześcijańskie, pełne symboli i polskich tradycji – mówi wójt Władysław Gołębiowski, przez lata jako dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, bezpośrednio odpowiedzialny za organizację tego wydarzenia. – Co roku przyjeżdża do nas coraz więcej uczestników, a tegoroczna rekordowa liczba jest dowodem na to, że nasza impreza zwiększa swój zasięg i przy okazji – prestiż.

Tegoroczna edycja odbędzie się 29 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Marcinowicach. Początek o godz. 14.00.

 

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *