Tłumy się przebadały [FOTO]

DSC 0002

DSC 0002Galeria Świdnicka, 18 kwietnia zamieniła się na chwilę w specjalistyczną przychodnię lekarską, która otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych.

Galeria Świdnicka, 18 kwietnia zamieniła się na chwilę w specjalistyczną przychodnię lekarską, która otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych.

DSC 0011

Specjalistyczne badania w kierunku osteoporozy, badanie ostrości wzroku, porady dietetyka, badanie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego, spirometria, pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz stoisko profilaktyki raka piersi i jajnika. To wszystko czekało na mieszkańców Powiatu Świdnickiego w sobotę, w godzinach od 9.00 do 18.00.

– Cieszą nas tłumy zainteresowanych, gdyż oznacza to, że nasza akcja bezpłatnych konsultacji u specjalistów nie trafia w próżnię. Takie spotkania to niekiedy jedyna szansa na szybki dostęp do lekarza – specjalisty – podsumowuje akcję starosta świdnicki Piotr Fedorowicz. W badaniach wzięło udział prawie 900 osób. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się badanie densytometryczne w kierunku osteoporozy.

Organizatorzy dziękują za ogromne zaangażowanie i pomoc w realizacji akcji profilaktycznej dla mieszkańców.

Dzięki Państwu udało się nam zorganizować bardzo udaną akcję, która przyciągnęła sporą rzeszę, chętnych sprawdzenia swojego stanu zdrowia czy poszerzenia swojej edukacji zdrowotnej, mieszkańców naszego Powiatu – mówi Kamil Janicki, specjalista ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Realizatorzy akcji:

SP ZOZ w Świdnicy, NZOZ „Caritas” Diecezji Świdnickiej, NZOZ Ars Medica w Świdnicy, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Programy Profilaktyczne we Wrocławiu, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Świdnicy, Gabinet Dietetyczny „Dietaminka” w Świdnicy, Media Expert

{fcomment}

{gallery}galerie/150424badania{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *